Pirelli: Kubica’nın F1 aracında daha fazla zaman geçirmesi gerekiyor

1

Pirelli’den Mario Isola’ya göre Robert Kubica, gerçek hızını gösterebilmesi için mevcut Formula 1 aracıyla biraz daha zaman geçirmeli.

Polonyalı pilotun adı Williams için geçiyordu, ancak daha sonra Sergey Sirotkin listede ilk sıraya çıktı. Kubica’nın performansının Williams’ın aradığı seviyeden uzak kaldığı iddia edilmişti, ancak Isola, Kubica’nın kendileri için önemli dönütler sağladığını açıkladı.

“Robert’in çok fazla deneyime sahip profesyonel bir sürücü olduğua inanıyorum, uzun zamandır Formula 1 aracında olmasa bile bu böyle. Hislere sahip, elbette onla lastikler hakkında bazı fikirlerini sordum, performans, aşınma, nasıl sürüleceği ve daha birkaç şey hakkında kesin bir fikri vardı.”

“Bir sürücüyü altı veya yedi yıl Formula 1’den uzak tutarsanız, Formula 1 aracı tamamen değişmiş olur ve yere basma, lastikler, her şey değişir. Aslında o 2011’de bizim lastiklerimizle sürüş yapmıştı, yani lastiklerimizi hiç kullanmadığı doğru değil, hızlıca uyum sağlayabilmişti.”

“Ancak bir anda herkesten hızlı olmasını bekleyemezsiniz. Ona biraz uyum zamanı verin ve bize tam potansiyelini göstersin. Onun çok hızlı bir sürücü olduğuna inanıyorum.”

1 YORUM

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]