Pirelli 2019’un ilk dört yarışı için lastikleri açıkladı

1

Pirelli 2019 sezonunun ilk dört yarışı için lastik hamur seçimlerini açıkladı.

Yeni basitleştirilmiş isim ve renk tasarımında her yarışa götürülecek lastikler Yumuşak, Orta ve Sert olarak adlandırılacak ve yarıştan yarışa hamurlar değişecek olsa bile sırasıyla kırmızı, sarı ve beyaz renkte olacaklar.

Bu üç isim, Pirelli’nin hazırladığı ve C1-C5 arası isimler verdiği beş hamur arasından seçilecek. C1 en sert hamurken, C5 ise en yumuşak olanı.

Şu an toplam beş lastik var, geçen yıl Süper Sert ile birlikte toplan yedi hamur vardı. Sert hamur 2018’de çok az kullanılırken, Süper Sert ise yedek hamur olarak bulunuyordu ve hiç kullanılmadı.

İtalyan üretici sezonun ilk dört yarışındaki hamurları açıkladı.

Avustralya, Çin ve Azerbaycan C2, C3 ve C4 hamurları kullanılacak. Pirelli Çin’de bu yıla göre daha farklı bir tercih yaptı. Bu yıl, bir hamur atlamak yerine peş peşe lastikler seçildi.

Şirketin en sert 2019 lastikleri Bahreyn’de kullanılacak ve C1, C2 ve C3 seçildi.

Pirelli’nin bu açıklamayı bu kadar erken yapma sebebi lastiklerin denizaşırı yarışlardan 14 hafta önce belirlenmiş olma gereksinimi. Avrupa yarışları için ise sekiz hafta yeterli oluyor.

Bir sonraki açıklamanın Şubat ayında Kanada için gelmesi bekleniyor.

1 YORUM

  1. Biz yakından takip edenler için biraz kafa karıştırıcı olacak, ancak genel izleyici sevecektir. Spikerlerin de yarış içinde bu farklardan asla bahsetmemesi gerekiyor. Her piste özel hamur hazırlanıp getiriliyor deyip geçmesi gerek. Ancak tahminimce spikerler de C1 C2 diye bilgi vermeye kasıp iyice kafa karıştıracaktır.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]