Pirelli 2019 lastikleri için takımlar ve pilotlara danışıyor

0

Pirelli, 2019 sezonunda kullanılacak lastiklere karar vermek için uzman görüşü peşinde ve takımlar ile sürücüleri bu karara yardım etmeye davet etti.

İtalyan şirket, kendisinden istenen yüksek aşınmalı lastikler yüzünden takımlar ve sürücülerden şikayet almıştı.

Pirelli genel olarak yarışlara hamur seçim sürecinde kendi simülasyonlarını kullanıyor, ancak bu kez takımlar ve sürücülerden de yardım istiyor.

Tedarikçinin F1 şefi Mario Isola: “Seçim sürecine takımlar ve sürücüleri de katmaya çalışıyoruz. Uzman fikrine sahip olmak isteriz, biraz daha karmaşık olacak, ancak en iyi seçimleri yapmak için elimizden geleni yapacağız.”

“Takımlar ve sürücüleri dahil edebilirsek ve bir trend yakalarsak bu ilginç olur. Farklı dönütlerimiz olacak, ancak en iyi seçimin hangisi olacağını ve bunun sebeplerini soracağım.”

“Bir takım Avustralya için bir öneri getirdiğinde arkasındaki sebebi de söylemesini isteyeceğim. Böylece daha güçlü olacağınıza mı inanıyorsunuz? Daha fazla strateji? Ne?”

“Umarım dönüt alırım. Bu zorunlu değil. Sadece birlikte çalışma ve sonucu görme yöntemi.”

Pirelli 6 Aralık’a kadar Avustralya yarışına getireceği hamurları açıklamak zorunda. Ve takımlar da 13 Aralık’a kadar sezon öncesi testlerde kullanacakları ve ilk 5 yarışta kullanacakları lastik sayılarının taslaklarını bildirmek durumda.

“Yılda hiç olmazsa üç, dört veya beş kez oturmalı ve yarım saat veya bir saati neye ihtiyacımız olacağına, sürücülerin önerdikleri yönü anlamaya harcamalıyız.”

“Sürücüleri unutmamak zorundayız. Onların da dikkate alınmaları önemli.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]