Perez kötü startın yarışını baltaladığını düşünüyor

0

Sergio Perez kötü startla birlikte İngiltere GP’sinin hemen hemen tamamını takım arkadaşının arka kanadını izleyerek geçirdi.

Takım arkadaşı ve Valtteri Bottas tarafından startta geçilen Perez yarış içerisinde de varlık gösteremedi. Meksikalı pilot hayal kırıklığı yaşadığını dile getirirken yarışta herhangi bir sıra kazanamamasını starta bağlıyor.

“Değişik bir yarış oldu ve bence aracın gerçek gücünü gösteremedik. Daha yukarılarda bitirebilirdik ancak iki araçla puan almak bizim için iyi. Kötü bir start aldım bu da bütün yarışımı etkiledi”

“Silverstone geçiş yapmanın zor olduğu pistlerden bir tanesi ve hemen hemen yarışın tamamını Esteban’ın DRS mesafesinde geçirdim. Geçiş yapabileceğim bir fırsatım hiç bir zaman olmadı. Yakından takip etmek ön lastiklere zarar verdi ve bu downforce kaybına sebep oldu. Ondan sonra da yapabileceğim bir şey yoktu”

“Yarışta olanlara bakıldığında farklı şeyler olabilirdi. Ama yarıştan sonra bunu söylemek kolay”

Perez Verstappen’in yarışı dördüncü tamamlamasıyla birlikte şampiyonada Max’in arkasına düşerek yedinci sırayı aldı ve aralarında beş puan fark bulunmakta.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]