Ocon: F1’de dünya şampiyonu olmak istiyorum

3

Esteban Ocon, sadece 50GP’ye çıkmış olsa da kendisinden büyük beklentiler var. Ancak genç pilotlar arasında en iyilerden biri olarak gösterilen Ocon, 2019 sezonu için bir F1 koltuğu kapamadı.

Ocon, F1’deki ilk yarışına 2016 Belçika GP’sinde Manor takımıyla çıktı. Kariyerinde 136 puan toplayan ve arkasında Mercedes desteği olan Fransız pilot şu an için koltuksuz. Ancak Mercedes takım patronu Toto Wolff, Ocon’u 2020’de rekabetçi bir araca oturtmayı planlıyor. Hatta çoğu insana göre Ocon, 2020’de Valtteri Bottas’ın yerini alacak.

Ocon’un bu sene Renault’a gitme ihtimali vardı. Ancak Renault takımı Nico Hulkenberg’in yanına Daniel Ricciardo’yu getirdi ve bu karar F1 dünyasında şok etkisi yarattı.

Carlos Sainz’in de McLaren’e geçmesiyle birlikte McLaren kapıları da Ocon için kapanmış oldu. Racing Point takımındaki koltuğu da takımı satın alan Lawrence Stroll’ün oğlu Lance Stroll tarafından dolduruldu. Perez de takımı dava ettiği için koltuğunu garantilemişti.

Bunlara rağmen Ocon, Mercedes’in üçüncü pilotluğu görevinde yoğun olmayı bekliyor.

“Bütün GP’lere katılacağım. Aynı yerde bulunmalı ve bütün bilgileri toplamalasınız. F1’de gelecekte neler olacağını asla bilemezsiniz.”

“Avrupa yarışları boyunca cuma antrenmanlarının ardından simülatöre oturacağım ve bütün ayarları deneyeceğim. Bu sayede Lewis ve Valtteri sıralama turlarında maksimum performansı alacak. Cumartesi de piste uçacağım.”

Ocon, Mercedes ile birlikte olabilmek için farklı bir seride yarışmama kararı aldı.

“Yarışmıyor olmak elbette iyi bir durum değil ama ben tamamen F1’e odaklanmanın doğru tercih olduğunu düşünüyorum. Bir gün dünya şampiyonu olmak istiyorum. Bu benim hedefim ve hayalim.”

3 Yorum

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]