Ocon 2020 için yeni ağırlık kurallarına göre hazırlanıyor

0

Mercedes pilotu Esteban Ocon, 2020’de dönmesi planlanan F1 gridi için kendisini yeni ağırlık kurallarına göre hazırladığını söyledi.

Mercedes 2019 sezonunu takımın yedek pilotu olarak kenarda geçirecek ve F1’deki en uzun boylu sürücülerden biri olarak bir ağırlık dezavantajı var. Bu sezon ise sürücülerin asgari ağırlık sınırı getirildi ve artık sürücüler hafiflikleri ile avantaj yaratamayacak ve daha sağlıklı olabilecekler.

Ocon bir yıl kenarda beklemenin hazmetmesi zor bir şey olduğunu kabul ederken, gride geri dönebilmek için her şeyi yapacağını söyledi.

“Hazmedemeyeceğim tek şey 2020’de geri dönememek olur. Bu durumda devasa hayal kırıklığı yaşarım. İnanıyorum ki geri döneceğim ve bu konuda etrafımdaki insanlara güveniyorum.”

“Daha da iyi hazırlanmış olacağım, bildiğim her şeyin üzerine koyacağım. Kendimi de yeni ağırlık kurallarına göre dönüştüreceğim ve Force India’da başladığım zamana [2017] göre daha hazır bir şekilde geri döneceğim.”

“Çalışma sistemimi devam ettiriyorum, adanmışlığımı devam ettiriyorum. Pist dışında veya fabrikada motivasyonum devasa yükseldi ve zaten devasa yüksekti, şimdi de devasa yüksek.”

“İnanıyorum ki her gün yaptığım çalışma ile bu durum değişecek. Adanmışlığım bana 2020’de geri dönme şansını getirecek.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]