Nürburgring’de kaza: 2 ölü 3 yaralı!

2

Geçtiğimiz haftasonu Nürburgring’deki açık pist gününde gerçekleşen kaza sonucu iki kişi öldü ve üç kişi de yaralandı.

1990’ların kırmızı Honda Civic’i hayatını kaybedenlerin içinde bulunduğu araçtı, başka bir kazaya yetişen güvenlik aracına çarpan araç ağır hasar aldı. Pistin Kesselchen bölümünde gerçekleşen kaza anında pist ıslaktı ve önceki kaza sebebiyle sarı bayraklar sallanıyordu.

CoM_fYLUEAA58eF.jpg large

Civic sürücüsünün bayrakları görüp görmediği bilinmiyor. Sürücü aracının kontrolünü kaybettikten sonra yan şekilde kayarak güvenlik aracına çarptı. Sürücü ve araçtaki kadın yolcusu hayatını kaybetti.

Önceki kazaya müdahale eden iki pist görevlisi de yaralandı. Üçüncü yaralanan kişinin bir siğer pilot mu yoksa pist kenarından araçları izleyen seyircilerden birisi mi olduğu henüz netleşmedi.

Nürburgring halen dünyadaki en tehlikeli pistlerden birisi. Herkesin orada dikkatli ve güvenli bir şekilde sürmesi gerekiyor.

2 Yorum

  1. İlk yorumu şuraya bırakayım, Hayırlı olsun 🙂

    Habere gelince Nürburgring Nordschleife, namıdiğer Yeşil Cehennem de sürekli ciddi kazalar oluyor. Hatta Youtube’de bu kazaları bir araya toplayıp yayınlayan kanallar var. Alta bir tanesini izlemek isteyenler için koyuyorum.

    1 numaradaki kaza da çok kötü ama haberin resmindeki aracın halini görünce yaptığı kazayı merak ettim.

    https://www.youtube.com/watch?v=A3hZtvZHv7c

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]