Norris daha fazla oyuncunun gerçek yarışlara katılmasını bekliyor

0

McLaren pilotu Lando Norris’e göre  eSporda başarılı olan daha fazla ismin gerçek yarışlara geçiş yapması gerekiyor.

Formula 1 takımları çok uzun zamandır simülatör üzerinden çalışmaya devam ediyorlar. Bu durum pilotların çalışmasını arttırarak gerçek hayatta kendisini geliştirmeye ve piste daha hazır halde gitmesinin dışında genç pilotların çalışarak daha fazla veri toplamalarını da sağlıyor.

Formula 1 eSpor serisi son zamanların en büyük trendi ve Norris de oyunlara olan açlığı ile bilinmekte.

Norris, McLaren Teknoloji Merkezinde boş zamanlarını simülatörde çalışarak ya da evde oyun oynayarak geçiriyor. Twitch üzerinden canlı yayın yapan Norris, Red Bull’dan Max Verstappen ile zaman zaman bu kapışmalara yer vermekte.

“Hatırladığım kadarıyla dört yaşımda babam PlayStation 2 almıştı ve Gran Turismo 3 oynuyordu. Ben de o zamanlar oyunlarla ilk kez tanışmıştım.”

“Sürüş içerisinde ilk kez düzgün kullanmaya başladım. Görünen ben daha hızlıyım. Başka soru yok.” Norris ardından gülüyor.

“Carlos gibi simülatörde iyi olan birisiyle birlikte olmasaydım hem kendim hem de takım için çok fazla olumlu tarafı bulunmazdı.”

“Gerçek hayata simülatörden çok şey aktarıyoruz. Çünkü pilot olarak daha önce hiç bilmediğiniz bir yeri bile seçip orada çalışmaya başlayabiliyorsunuz.”

Norris McLaren Shadow takımının temsilcilerinden birisi ve zaman zaman F1 E Spor serileriyle ilgili olarak ziyarete gidiyor ve takım toplantılarına katılıyor.

McLaren Shadow projesi oyunculara farklı alanlarda çalışıp McLaren Shadow takımı olarak farklı kupalar kazanmayı sağlamakta.

Igor Fraga geçen sezon bu mücadeleyi kazanmıştı. Ayrıca kendisi tüm zamanını yarışarak harcayarak Formula Avrupa Bölgesel Şampiyonasına tam zamanlı bir pilot olarak katılmayı hedefliyor.

Norris ise Fraga gibi diğer isimlerin aynı yolu izlemeleri gerektiğini söylüyor.

“Buraya giriş yapan isimlerin sayısı oldukça fazla. Her geçen sene sürekli olarak katılımcı sayısı artmaya devam ediyor.”

“Dünya üzerinde sürüş anlamında oldukça iyi pilotlar bulunmakta. Günümüzde simülasyondan çıkıp gerçek araç ile yeteneklerini gösterebilen oldukça fazla isimler bulunmakta.”

“Rudy Van Buren ve Igor Fraga bunu yapabileceklerini gösterdiler. Orada bulunan oldukça fazla isim var ve belki bunları kazanıp gerçek araçları sürebilirler.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]