Montezemolo: Vettel 2008 sezonunda Ferrari için olgun değildi

0

Ferrari’nin eski takım patronu Luca di Montezemolo Sebastian Vettel’in 2008 sezonunda Ferrari için olgun olmadığını söyledi.

Alman pilot Formula 1’e başladığında Toro Rosso ile pistlerde yarışmaktaydı ve Monza’da zamanın yarış kazanan en genç pilotu olmuştu ve 2009 sezonunda Red Bull’a geçmişti.

Ferrari Felipe Massa ve Kimi Raikkonen ile yarışmaktaydı ve şampiyonada McLaren takımıyla mücadele etmekteydi.

Di Montezemolo o zamanlar eski pilotları Michael Schumacher’in takıma Vettel’e kontrat önermesi konusunda tavsiyede bulunmuş. Fernando Alonso bu sürecin ardından Ferrari’den teklif almış ve kırmızı tulumla yarışmaya başlamıştı.

“Schumacher Vettel’in her ne pahasına olursa olsun Toro Rosso’dan Red Bull’a geçmeden önce gelmesi için bize tavsiyede bulunmuştu.”

“Fakat biz onu olgun görmedik ve Alonso’yu seçtik. Karakter konusu dışında şampiyonada iyi işler yaptı ve iki kez son yarışa dünya şampiyonasını taşıdı.”

Montezemolo Ferrari’de takım patronuyken Schumacher ve Rubens Barrichello ile yarışmaktaydı. Eski patron Mattia Binotto’yu zamanında yaşadığı sorunları ve uyguladığı çözümü gösterdi.

“Leclerc? Üzerinde çok fazla yük yok ve umarım bu kafasında yer etmez.”

“Ferrari Vettel ve Leclerc ile devam edebilir mi? Binotto’nun kendine gelip pilotlara kendileri için değil Ferrari için yarıştıklarını hatırlatması gerekiyor. Barrichello ile bunu konuşmuştum.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]