Minardi: Ferrari Binotto kararında haklıydı

0

Eski Formula 1 patronu Giancarlo Minardi’ye göre Ferrari Mattia Binotto’yu takım patronluğuna getirerek doğru hamleyi yaptı. Yapılan açıklamayla Pazartesi günü Scuderia Maurizio Arrivabene takımdan gönderilerek eski teknik şef Binotto onun yerine getirilmişti.

Ferrari son iki sezonda rekabetçi bir araç üretmiş ve Mercedes’in o üstün sezonlarını sona erdirmiştir. Ancak 2017 ve 2018 sezonlarında Ferrari Mercedes’i yenmeyi başaramamıştı. Minardi’ye göre ise Binotto uzun zamandır takımla birlikte ve bu durumun takımın ileriye doğru ilerlemesine yardımcı olacak.

“Ferrari’nin kararını sonuna kadar destekliyorum. Mattia Binotto’ya inancım tam. Teknik anlamda yaptıkları ile kendini kanıtladı. Kendisi Ross Brawn’ın okulundan ve Jean Todt ile Michael Schumacher dönemindeki başarılı harika sonuçları geri getirebilir.”

Binotto’nun yükselişi ile birlikte Laurent Mekies’in Massimo Rivola’nın yerine sportif yönetici rolüne gelmesini sağladı. Ancak Minardi’ye göre üst düzey pozisyonlarda değişiklikler bitmedi ve daha fazlası gelecek.

“Değişikliklerin bittiğini düşünmüyorum ve gelecek iki hafta kritik olacak. Geçmişe dönüş gibi. Laurent Mekies’in gelişi olumlu bir ortam oluşturdu. Sportif yöneticilik anlamında önemli bir isim olabilir.”

“Laurent’i Minardi okulunda Toro Rosso’ya gitmeden biliyorum. Ardından FIA’ya gitti. FIA’nın kurallarını biliyor ve çevresindekilerden öğrendikleriyle gelecek için iyi bir iş yapabilecek konumda.”

Binotto’nun gelecek sezon gelişiyle ilgili: “Karmaşık bir sezonun ardından iyileşmeleri gerekiyor ve 2018’in olumsuzluğunu bir kenara bırakacak gücü bulmak zorunda olan Sebastian Vettel’i yönetme konusunda özel ve kolay bir taahhüdü olacaktır.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]