Mercedes’in 2019 motorunda sorunlar çıkmış

0

Mercedes F1 takım patronu Toto Wolff, 2019 sezonu için hazırladıkları motor konseptinde bazı sorunlar yaşadıklarını ve istedikleri verimi alamadıklarını belirtti.

Üst üste 5. kez takımlar şampiyonu olan Mercedes, gelecek sezona da şampiyonluk hedefi için hazırlanıyor. Ferrari’nin yanında gelecek sezon Honda motoru kullanacak Red Bull da oyunun içinde olabilir.

Wolff, diğer üreticilerin beklenenden çok daha büyük gelişmeler kaydettiği ile ilgili duyumlar aldığını ve Mercedes’in kış testleri için iddialı hedefler koyduğunu dile getirdi.

Wolff, yine de yeni motordan bekledikleri verimi alamadıklarını söyledi.

“Kurallar değişti. Yere basma kuvvetinin azalmasını bekliyorduk ancak duyumlarımıza göre insanlar bunu büyük oranda telafi etti.”

“İnsanlar yere basma kuvveti bulmak ve sürtünmeyi azaltmak için devasa bir gelişim yarışına girmiş durumda. Elbette güç ünitesinde daha fazla güç bulmak zorundayız

“Ben burada konuşurken bile bu gelişim mücadelesi devam ediyor.”

“Daha fazla yere basma kuvveti bulma, sürüklenmeyi azaltma ve tabii ki motor önemli parçalardan birisi, motora daha fazla beygir gücü eklemek gerekiyor.

“Kısacası kendimize son derece iddialı hedefler koyuyoruz. Altı hafta önce hedeflerimizi yükselttik çünkü bazılarının iyi bir iş yaptığıyla alakalı duyumlar aldık.”

“Rüzgar tünelinde bazı iyi haftalar geçirdik ama motor konusunda biraz aksaklık yaşadık çünkü yeni konseptin biraz daha fazlasını sağlayacağına inanıyorduk. Yine de bu çocuklar, tıpkı bizim gibi çok çok istekli ve hırslılar. Bu yüzden iyimserim.”

“Yine de asla bilemezsiniz. Melbourne’deki ilk sıralama turları başladığı zaman herkes elindeki kartları açmaya başlayacak.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]