Mercedes yeni pilot için acele etmiyor

4

Toto Wolff, Nico Rosberg’in emekli olma kararından sonra yerine geçecek isme karar verirken acele etmeyeceklerini söyledi.

“Takım için beklenmedikti ancak aynı zamanda heyecan verici bir durum oldu. Teknik kurallarda yeni bir döneme giriyoruz ve önümüzdeki sezon öncesinde bir Mercedes koltuğu boşaldı.”

“Seçeneklerimizi değerlendirmek için zamanımızı kullanacağız ve ardından gelecek için doğru kararı vereceğiz.”

“Mercedes ile birlikte, Nico acımasız bir rakip oldu. Zor zamanlardan başarıyla çıktı ve sporda azmiyle, savaşma ruhuyla ve baskı altındaki hareketleriyle saygı kazandı. 2010’dan bu yana takıma rekabetçi bir enerji getirdi ve böylece birlikte büyüyerek güçlendik.”

“Michael ve Lewis gibi tüm zamanların en iyilerinden olan isimlerin yanında başarımıza olan inanılmaz katkılarından dolayı ona teşekkür ediyoruz.”

4 Yorum

  1. %100 Pascalı getirme düşünceleri olsa hemen açıklarlar. Bence 2017 aracını ve rakiplerini iyice analiz ettikten sonra karar verilecek. 2017 önemli. Madem kazanmaya çok önem veriyorlar,diğer takımlar yakın ya da aksi olduğunda zorlayabilecek ikinci pilota ihtiyaçları olacak.

    Pascalın gelip Vettel,Ricardo,Vers,Rai hatta Mclaren ve Alonso katılırsa işin içine mücadele edeceğini sanmıyorum. Aksi olursa şaşırırım.Bu düzeyde bir araca çaylak(diğerlerine göre) bir pilot getirmek ne kadar doğru.

    Vet-Rai, Alo-Vando, Ricardo-Vers, Ham-Pascal Bu tabloda Ferrari ve Redbull pilotaj anlamında güçlü görünüyor.

    Vet-Rai , Alo-Ham , Ricar-Vers , Button,Vandoor Bu tabloda ise cehennem üçgeni var. 🙂

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]