Mercedes ve Ferrari tarafından reddedilmek Ricciardo’yu hayal kırıklığına uğratmış

0

Formula 1’e başarılı bir giriş yaptıktan sonra Mercedes veya Ferrari’nin kendisini keşfedememesinin ardından hayal kırıklığına uğradığını söyledi.

Eski Red Bull pilotu 2018 sezonunun ilk altı yarışında iki zaferle ayrılmıştı. Daniel Sebastian Vettel Lewis Hamilton ile birlikte üst sıraları paylaşmaktaydı.

Red Bull ile kontratının son senesinde Ricciardo 2019 için farklı şeyler düşünmekteydi ve üst sıradaki takımlardan bir teklif beklemekteydi.

“Benim çekmem gerektiğini hissettim. Bu nedenle konuştum, daha yüksekte olamazdım.”

“Bir anlamda normalden daha fazlasını beklemeye başladım ve o zamanlar haklı olarak düşünmekteydim.”

“Özellikle ilk altı yarışın ardından. Altı yarışta iki zafer aldım, o zamanlar Seb, Lewis ve ben bu rakamlara ulaşmıştık. O sıralarda kimse bize ulaşamıyordu.”

Ricciardo’ya Maranello ya da Brackley’in ilgisinin az olmasının seni hayal kırıklığına uğrattı mı ile ilgili sorulan soruya: “Açıkçası, evet.” şeklinde cevap verdi.

“Günün sonunda 12 ay içerisinde  yenilmesi gereken takımların Mercedes ve Ferrari olduğu söyleniyordu.”

“Bazı takımlar bazı pistlerde zafer alabilirler ama ben kısa zamanda bunu yapacak takımlar olduğunu düşünmekteyim.”

Olaylar yavaş yavaş şekillenip Ricciardo Renault’a doğru yol aldı, Mercedes Valtteri Bottas’ı takımda tutma kararı aldı ve Ferrari Charles Leclerc’in Scuderia’ya yükselmesi konusunda karar kıldı.

Sonuç olarak Ricciardo her iki takımında kendileri için doğru kararı verdiğine inanıyor.”

“Bence Mercedes biraz daha farklı bir duruma sahip.”

“Seçtikleri yolun dinamiği biraz farklı. Bence biraz muhafazakar, ancak bu konu hakkında tartışamam çünkü bu işe yaradı.”

“Lewis pilotlar şampiyonasını kazandı, takım markalar şampiyonluğuna ulaştı. Böylelikle ihtiyacı olan her şeyi almış oldular.”

Daha önce aynı takımda Vettel’i yenen Ricciardo Scuderia’nın Leclerc konusunda aldığı rasyonel kararın Monakolu pilotun Sauber’de gösterdiği ışıltılı performansa bağlı olduğunu söylüyor.

“O genç ve gelecek vaat eden birisi. Sanırım ne benim ne de onun sonuçlarına bakılmadan oluşturulan bir planın parçasıydı.”

“Ferrari’nin yaptığını gördüm ve olaya saygı duydum. Çünkü Red Bull’da bunu yapıyor ve genç çocukları programlarında yetiştiriyorlar. Bir bakıma bu olay zamanlama ile alakalı.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]