Mercedes uyardı: 2017 aracını çözdük

4

Mercedes, 2017 araçlarını çözmeye başladıkları yönünde rakiplerini uyardı.

Lewis Hamilton İngiltere GP’de her turu lider götürmüştü ve Ferrari’lerin sorunlarıyla birlikte duble yapmıştı. Son dört yarışın üçünü Mercedes kazanmış oldu.

Hamilton, Mercedes’in ilk kez Silverstone’da doğru ayarları bulduğunu söyledi.

“Bu hafta sonu aracımızdaki tam performansı ortaya çıkarabildik, özellikle de iki araçta birden. Diğer yarışlardan çok daha iyiydik.”

“Bu harika oldu ve bizi iyi bir pozisyona soktu, bize sezonun ikinci yarısına başlamak için güçlü bir platform sağladı.”

Toto Wolff ise artık araçlarının gerçek potansiyelini bulduklarına inanıyor.

“Bunu hissetmek isterim, ancak sonraki yarışta suratınıza tokat patlayabilir. Bu aldatıcı, aracımızı ayarlamak her zaman kolay olmuyor ve bunu yapmakta daha iyi bir hale geldik.”

“Lastiklerle birlikte harika bir takım çalışması oldu.”

“Ancak Budapeşte’yi de görmek isterim, düşük hızlı ve yüksek sıcaklıklı virajlarda aracın nasıl çalıştığı önemli olacak, belki orada daha iyi bir fikir edinebiliriz.”

4 Yorum

  1. Macaristan Ferrariye uyan bir pist, yani sözde.

    Mercedes burada büyük ihtimal duble yapacak.

    Bu iş Kanada da 1 sn yediğimiz de bitmişti.Motor pisti olsa da 1 sn yemek sadece yavaş olmak ile açıklanır.Devamında da olanları beraber izliyoruz.Silverstone dan önce A1 ringde Hamiltonun ikinci stinti korkutucu demiştim.

    Ferrarinin içinde de Mercedes ajani olduğunu düşünüyorum.

    Ferrari ne zaman performans konusunda adım atsa muhakkak fia bir konuyu gündeme getiriyor ardından Ferrarinin birden yavaşlamasına şahit oluyoruz.Bu sene yağ yakma konusunda adım atan Fia, akabinde Ferrarinin aniden yavaşlaması..

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]