Mercedes: Şampiyonluk son yarışa kalacak

0

Mercedes’ten Toto Wolff, Lewis Hamilton’ın Nico Rosberg’i yakalamasından sonra şampiyonluk savaşının son yarış Abu Dhabi’ye kadar süreceğine inanıyor.

Hamilton’ın 43 puan geriden geri dönüşü Rosberg için ideal olmasa da Wolff Alman pilotun moralini bozacak çok şeyi olmadığını düşünüyor. Wolff şampiyona mücadelesinin tamamen açık olduğuna da inandığını söyledi.

“Nico sezon başında Lewis’e karşı ciddi bir puan farkı yakalamıştı. Şimdi işler tersine döndü. Artık işi bitirebilmek önemli. Yarışları kazanmak ya da podyumda yer almak kritik olacak. Hata yapmamaları ve yarış dışı kalmamaları gerekiyor. Aksi takdirde şampiyonluğu kaybedebilirler.”

“Bana göre sezon boyunca ibrenin bazen Nico’nun, bazen de Lewis’in tarafında olduğunu göreceğiz. Şampiyonluk savaşının son yarışa kadar devam edeceğini hissediyorum.”

Wolff ayrıca işlerin Hamilton lehine değişmesinin İspanya’da Rosberg’le çarpışması olduğuna inanmıyor.

“Sadece altı yarışlık bir süreçten bahsediyoruz. Burada başka bir şeyler görmek bana göre zor.”

“Bazı yarışlarda biri, bazı yarışlarda diğeri daha iyi olacak. Nico ile bunu konuştuğumuzu hatırlıyorum. Geçen yıl sezonun sonunda oldukça iyiydi ve o momentumu koruyup korumayacağını masaya yatırmıştık. Nico bunu başardı. Sezon başında Lewis’i geride bıraktığında herkes onun yeni bir Nico olup olmadığını sorguluyordu.”

“Sonra gördüğünüz gibi işler değişti ama bu performans değişimini bağlayabileceğim tek bir olay yok.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]