Mercedes Rosberg gibi cesur bir karar almaya hazır

10

Toto Wolff cesur bir karar vermeye ihtiyaçlarının olduğunu düşünüyor.

“Nico oldukça geç bir karar verdi ve şu an zor durumdayız, üç ay önce olsaydı daha fazla seçeneğimiz olurdu. Belki de Nico gibi cesur bir karar vermemiz gerekiyor.”

“En az hata yapan en hızlı sürücüye ihtiyacımız var ve bunun takım oyunu olduğunu anlayabilecek birisi olmalı. Bazen hayat beklediğinizden farklı şeyler ortaya koyar.”

Wolff Pascal Wehrlein ve Esteban Ocon hakkında da konuştu.

“Performans olarak düşünüyorum, [Wehrlein ve Ocon] geçmişte harika yarışları oldu, Manor’lar sağlam performansları oldu. İkisi de Formula 1’de bir geleceği hak ediyor. İkisinin de geleceğin yıldızları olacaklarını düşünüyorum.”

Wolff Williams’ın Valtteri Bottas’ı serbest bırakmayacağına inanıyor.

“Özel ilişkimiz bir yana, oldukça beğenilen ve akıllı bir pilot. ayrıca çok, çok hızlı. Ancak o şu an Williams’ta lider pilot ve Lance Stroll kombinasyonu için çok önemli. Claire ve takımı ondan çok şey umuyor.”

10 Yorum

 1. Resmen reklam için, haber çıksın adımız dönsün diye ayak yapıyor. Sezon içinde de ortamı coşturmak için türlü türlü oyunlar çevirmiş, çeşitli laflar etmişlerdi. Bu adamlar manşet olmayı biliyorlar.

  Yok Alonso’ymuş, yok Button’mış, yok cesur karar alacaklarmış. Bunlar hep fasafiso. Açıkça ikinci pilot aradıklarını bile söylediler.

  Wehrlein büyük olasılık, bir ihtiyaç Bottas veya çok şaşırtırlarsa Button. Başka ihtimal göremiyorum.

  • Şahsi fikrim en doğru seçenek Button olur. Tecrübeli, uyumlu ve hâlâ yeteri kadar hızlı bir Button aslında Mercedes için de biçilmiş kaftan. Koltuk için büyük şansı olacağını düşünüyorum.
   Wehrlein Mercedesin elinde yedekte tuttuğu son seçeneği olacak. Force İndia’nın Wehrlein’a tercih ettiği Ocon bence de daha iyi. Ancak bir pilota göre oldukça uzun boyu sorun oluşturabilir. (1.86)
   Son olarak Bottas bir balondur. Bir ara daha da şişkindi neyseki sönmeye başladı. Herif hâlâ overrated kelimesinin sözlük karşılığı. Tahminimce Stroll F1’e alıştıkça düzenli olarak onu yenmeye başlayacaktır. O yüzden Mercedesin seçeneği Bottas olamaz, olmamalı.

   • Button’ı içten içe ben de istiyorum ama gönlüm Wehrlein veya Ocon diyor. Düşünsenize, ana takımda yarışma hayaliyle Mercedes’in çaylak kadrosuna girmişsiniz, yer açılıp açık fırsat oluşunca sizin yerinize tecrübeli başka birisini alıyorlar. Öyle olacaksa adam neden girsin senin akademine?

  • Ben bizi şaşırtmalarını ve Button’u almalarını istiyorum… Deli gibi hızlı bir araçla neler yapabildiğini yine görmek istiyorum. Hamilton’un yusuf yusuf olmasını istiyorum… Button’un Hamiltonu yenerek şampiyon olmasını da istiyorum.
   Benim isteklerim bir yana Button, bence Mercedes için en iyi seçenek. Wehrlein bir belirsizlik ne de olsa. Button Mercedes ile 2 yıl turlar, iyi de olur.

  • Manset olmayi biliyorlar ise wehrlein ile anlasmalari pek cekici ve dogru olmaz onlarin anlayisina gore. Alonso ile surekli manset olma durumu varken 🙂

   Umarim button olmaz. Hamilton’un yaninda pek birsey yapacagini sanmiyorum. Rosberg kadar dahi bile dis cikaramaz diye dusunuyorum.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]