Mercedes Red Bull’dan korkmalı

0

Son yarışlarda iyi iş çıkartmaya başlan Red Bull’un Mercedes ve Ferrari için 2020 sezonunda büyük bir tehdit olması bekleniyor. Bu sözler eski F1 pilotu olan Paul Di Resta ve Damon Hill’e ait.

Milton Keynes kökenli takım 2019 sezonu biterken son dönemlerinin harika performansını gösteriyor. Max Verstappen Interlagos’ta yapılan yarışı pole pozisyonundan başlayarak yarış içerisinde ana rakibi olan Lewis Hamilton’a olan ataklarla kazanmayı başardı. Max bu sonuçla birlikte Avusturya ve Almanya’nın ardından yeniden kazanmış oldu.

Hollandalı pilot bu sezon Meksika’da aldığı ceza dışında üçüncü kez pole pozisyonunu almış oldu. Max ceza nedeniyle Meksika’da pole pozisyonundan kalkamamıştı.

Son yıllarda zorlanan takım geri dönmüş görünüyor. Eski Formula 1 pilot Resta Red Bull’un Mercedes ve Ferrari’nin hemen arkasında olduğunu söyledi.

“Yarışı kontrol ettiler ve her şeyi doğru şekilde yapmayı başardılar.”

“Araçtan bu performansı almaya devam eder ve Honda bir adım daha ileri gitmeyi başarırsa Mercedes’in endişe etmesi gerekir. Ferrari’de endişelenmeli.”

“Artık iş Red Bull ve Honda’da. İyi bir iş yapıp Avustralya’ya aracı hazırlamaları gerekiyor. İyi bir form tutturmuşken bunu devam ettirmeleri gerekiyor.”

Eski dünya şampiyonu Hill Verstappen ve Red Bull hakkında yorumlarda bulundu.

“Mercedes bu durumdan ötürü endişelenmeli.”

“Yükseklik gibi nedenlerden ötürü aracın harika gözüktüğünü biliyorum. Durum sadece Honda motoru değil. Sahip oldukları denge ve pilot. Max araçta olduğu zaman daha güçlü gözüküyorlar.”

“Yardımcı olacak bir durum değil ancak Lewis zihninde bu çocuğun kendisini geçeceğini düşünüyordur. Eğer Lewis dört ya da beş sezon daha F1’de kalacaksa böyle durumları daha çok yaşayacaktır.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]