Mercedes markalar şampiyonluğu için hala favori

0

Geçtiğimiz 3 yıllık Mercedes dominasyonunda 2016 yılında her iki şampiyonluğu da Mercedes almıştı. Red Bull patronu Christian Horner ise önümüzdeki yılın markalar şampiyonluğu için ise hala Mercedes’in favori olduğunu düşünüyor.

Kariyerinin ilk şampiyonluğunu almasının ardından Rosberg emeklilik kararını açıklamıştı. Rosberg’in süpriz ayrıığının takımda ciddi bir boşluk oluşturduğunu düşünen Mercedes yetkililerinin aksine yazarlar Mercedes’in 2017’de başarılarını tekrarlayacağını düşünüyor.

Horner : “Mercedes sürücüleri ve teknik ekibiyle alakalı bir kaç ufak sorun var ancak onlar hala oldukça güçlü bir takım. Rosberg’in yerine kimi getirecekleri oldukça ilginç görünüyor çünkü pek fazla seçenekleri yok.”

Çıkan bir çok spekülasyona rağmen seçenekler ikiye inmiş gibi görünüyor ; Valtteri Bottas ve Pascal Wehrlein. Çıkan haberlere ve açıklamalara bakacak olursak Mercedes’in önceliği Bottas ve hali hazırda yaptıkları ilk teklif Williams tarafından reddedildi. Wehrlwin seçeneğine bakıldığında ise Mercedes genç pilot akademisinden yetişen bir pilot ve Mercedes bedel ödemeden onu koltuğa oturtabilir ancak genç Alman henüz yeterince tecrübeye sahip değil ve bu da markalar şampiyonluğunu tehlikeye atabilecek bir durum.

Son çıkan haberlere göre ise Hamilton Wehrlein’ı kesinlikle istemediğini belirtmiş. Bunun nedeni ise 2007 yılında McLaren’de Alonso ile başına gelen olayların tekrarlanmasını istediği konuşuluyor. Eğer bu haberler doğru ise Hamilton daha önce yaptığı açıklamalarda  ‘Kimi getirdikleri umrumda değil’ derken oldukça büyük bir yalan söylemiş.

Mercedes’in başarı mimarlarından birinin yani Paddy Low’un takımdan ayrılıyor oluşu her ne kadar yerine James Allison’un geleceği söylense de takımda bazı işleri değiştirebilir.

Önümüzdeki sezon Mercedes’te değişen oldukça fazla şey olacak. Belki Rosberg’in yerine gelen pilot Ham-Ros birlikteliğindeki uyumu ve başarıyı yakalayamayacak. Belki Rosberg’in yerine gelecek pilot Hamilton için kolay lokma olacak ve rehavete katılan Hamilton ve zayıf bir pilot ile birlikte Mercedes Red Bull’a yem olacak. Kim bilir ?

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]