Mercedes: Ferrari 2017’ye çok erken odaklandı

2

Mercedes takım patronu Toto Wolff Ferrari’nin 2017 sezonuna odaklanmak için mevcut aracının gelişimini durdurduğunu ve gelecek sezon ciddi bir tehdit olabileceklerini söyledi.

“Ferrari’yi göz ardı edemezsiniz. Son dönemde zor bir dönem geçiriyorlar, ancak onların 2017’ye erken odaklandığını bir gerçek. Bu kadar fazla kaynak ve tutkuya sahip bir takımı göz ardı edemezsiniz.”

Wolff popüler takımlar arasında yakın bir savaş olması gerektiğine dikkat çekti.

“Adil olmalıyız. F1, pilotlar ve takımlar arasındaki harika savaşlar sayesinde yaşıyor. Ferrari yetenekli insanlara sahip büyük bir marka ve pist üstünde onlarla savaşmak bizim için eğlenceli olur.”

“Son yarışlarda bir sebepten seviyelerine uygun performans gösteremediler. Bekledikleri ve onlardan beklediğimiz performansın uzağındalar. Umarım tekrar güçlenirler ve pist üstünde savaşabiliriz.”

2 Yorum

 1. Bu sporun tarihçesinde bir çok dominasyon görüldü ancak en durdurulamazı dolayısıyla sporun geleceği ve reklamasyonu açısından en tehlikelisi Mercedes dominasyonudur.
  2017 revizyonu rakip takımlar ve F1’e gönül vermiş, saha üstü rekabet izlemek isteyen herkes için bir umut ışığı olsa da açıkçası ben karamsar taraftayım.
  Yanlış anlaşılmasın Mercedes’in başarılarına b.k atarak onların emeğine saygısızlık yapmak ve bunu illegal görmek/göstermek değil amacım. Onların gücünün (maalesef) buzdağının görünen kısmı olduğuna ikna oldum ben. Tavırları kedi-fare oyununa benziyor. Onların izin verdiği ölçüde rekabet izliyoruz 3 yıldır.
  Sonuç olarak
  Formula 1`in yazılmamış kural kitabında der ki ;
  “Her dominasyon bir gün ayağının altına konulan muz kabuğuna basacaktır.”
  Tıpkı 1994’teki Williams gibi 2005’teki Ferrari gibi, 2014’teki Red Bull gibi ya da 2009’un ikinci yarısındaki Brawn gibi..
  Çünkü Formula1 asla sadece bir spor müsabakası değildir. İlginin algının canlı tutulması gerekir.

 2. Evet erken odaklandığımız doğru.En başından beri projenin başında olan Resta,motor şefi ve yeni teknik patron.Ne kadar başarılı olacaklarını göreceğiz.
  Sonra söyledikleriyle bana koz veriyor. ”Adillik=Mercedes” Bu sporda Mercedes kadar organizeli diğer takımlara kumpas kuran bir takım varmıdır acaba ?

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]