Mercedes de ayrılmakla tehdit etti

8

Mercedes de Ferrari gibi 2020’den sonra ayrılmakla tehdit etmeye başladı.

Ferrari başkanı Sergio Marchionne, Liberty Media’nın 2021 motorları ve bütçe sınırı planlarının açıklanmasından sonra çekilmekle tehdit etmişti.

Şimdi Mercedes’ten Toto Wolff de tehditkar konuştu.

“Austin’deki Michael Buffer gibi tuhaf şeyler sporu daha iyi yapmıyor.”

Liberty’nin daha yakın yarışlar, daha iyi motor ve harcama kontrolü istediği hatırlatıldığında Wolff: “Ancak herhangi bir vizyon göremiyoruz. Kimse bu maceranın nereye gittiğini bilmiyor. Tüm bildiğimiz satışlar ve kârın sert bir şekilde düştüğü.”

Mercedes’in de ayrılık tehditlerinde Mercedes’e katılıp katılmayacağı sorulduğunda Wolff: “Böyle bir senaryo oldukça mümkün.”

“Eğer Formula 1’in nereye gittiğini göremezsek, kendimize bu zor soruyu sormak zorunda kalırız: Motorsporunda en yüksek seviyede çalışmak istiyor muyuz?”

8 Yorum

 1. “….nereye gittiğini bilmiyor. Tüm bildiğimiz satışlar ve kârın sert bir şekilde düştüğü.”

  nereye gittiğini bilmeyen mankoflar güya neden düştüğünü de bilmiyor. 🙂

  Zati haliyle bütün bu olaylar 2020’lerden son 3 üretici olan Mercedes, Honda, Renault’nun devamiyeti garanti görülmediği ve yıkıma giden şartların dışından erkenden alternatif oluşturmak için yapılmaya çalışılıyor. Bugüne kadar gelinmesi sonrasına garanti vermesin size.
  Rakamları okuyan idareciler bize yıkılıyoruz, bittik, öldük demezler beklemesin kimse öyle birşey.

  Firmalar ve grouplar sessiz sedasız batar… Ses battıktan sonra meydana çıkar…

  Mercedes ve Ferrari’nin ayrılışı göze alınabilecek birşey değil. Renault, Honda’nın önemi burada çok daha düşük. Yalnız bu üst ikiliye Redbull’u da dahil edeceksiniz. Rakamları kimi zaman veriyorlar, veriyoruz. Herşey ortada vazgeçilemez olanlar sadece motor yapanlar değil… Ve cesur olanlar için hiç kimse vazgeçilemez değil…

  Norbert’in görevini üstlenen Toto’nun bu işe çok daha temelli, temiz bakmadığını görebiliyoruz rahatlıkla.

  “Austin’deki Michael Buffer gibi tuhaf şeyler sporu daha iyi yapmıyor.”

  Yapar… Çatır çatır yapar F1 dediğin satranç turnuvası vs zaten değil. Show ve aksiyon temellidir. Makinecilik için olsunu 50’lere kadar olandı. 🙂

  Teksas da ki uydurmasyon aksiyonel Condor gölgesi gibi şeylere de ihtiyaç var. Bunlar konuşturur, renk katar. Buffer da lazım o yüzden. Ne dedik geçen birşeyleri yerleştirebilmeniz için hayata baktırabilmeniz, içselleştirebilmeniz lazım. Artı insanları TV karşısına, o sert taburelere dikebilmeniz için saçmalamanız da lazım.

  Buna laf söyleyen Merso hani şu aynı aksiyonel kafayla gerçekçiliği olmamak üzere tavanda araç yürütme reklamı yapan marka….
  Bunlar konuşturur ve birşeyler üretir. Sevmesekte dünya malum sadece rot kolu üreterek dönmüyor.

  Hakeza otomotivin en heyecansız markası Daimler Mercedes’in bunları söylemesi gayet doğal.

  Birilerine şaşırdığımız gibi şaşırmayız zira 10 yıldır (2005-06) istisnasız kaçarız bak ha! ile tehdit ediyor bu cücükler. 🙂

  Peki karşılığında ne yapabildiler bunu sorgulayan da pek yok. Onca istatistiğe rağmen şöyle batırdıkları McLaren’in %75’i kadar bi F1 taraftar kitlesi oluşturamadılar. Fantasizm çekenler tamamen otomobillerden gelen adamlar. Redbull bile iyi kötü bir kitle oluşturabildi tribünlerde renk atabiliyorlar MB’nin ki halen şüpheli.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]