Mercedes 2018’de Vettel ile anlaşmış olabilir

15

Mercedes Ferrari pilotu Sebastian Vettel serbest kalana kadar Valtteri Bottas ile anlaşmak istiyor olabilir.

Bu Daily Mail gazetesinin bir iddiası.

Alman pilotun Ferrari kontratının dolmasına bir yıl var ve Mercedes Williams’ın tecrübeli pilotu Valtteri Bottas’ı emekli olan Nico Rosberg’in yerini doldurmak için istiyor.

Mercedes’in teknik şefi Paddy Lowe’ün geleceği tüm anlaşmaların merkezinde. Williams’a geçmek için ayrılacak olan Lowe’ün yerini Ferrari’den ayrılan James Allison dolduracak.

Bottas’ın kontratının yırtılması ise Williams’ın Mercedes’ten aldığı güç ünitesi ücretlerinde önemli bir düşüş demek olacak.

Mercedes önümüzdeki yıl Hamilton’ın motor sorunu yaşaması durumunda iyi puanlar alabilecek rekabetçi bir pilot ile anlaşmak istiyor.

Eski Formula 1 pilotu ve Sky Sports yorumcusu Martin Brundle bu iddiaları yorumladı.

“Mercedes gibi bir takımın iki en iyi sürücüye sahip olması gerektiğini düşünüyorum. Red Bull ve Ferrari’nin yaptığı gibi.”

“Olağanüstü şartlar altında birisine ihtiyaç var. Lewis’in kazanamayacağı bir günde diğer pilotun podyuma çıkması ve şampiyona puanları alması gerekir, çünkü bunun etkileri sonraki iki veya üç yılda önemli olmaya başlar.”

Mercedes’in Lewis Hamilton’ın 2018’de ayrılması olasılığına karşı da birinci pilot olarak Vettel’i isteyebileceği düşünülüyor.

15 Yorum

  1. Ferrari takiminin istenilen basariyi yakalama hususunda vettel ile bunun saglanamayacagini gormus olduk az cok. Biraz yetersiz kaldi vettel. Hamilton-vettel takasi bu acidan iyi bir olay olacak bana kalirsa. Ferrari iki adim onde lider pilot ihtiyacini hamilton ile saglayacaktir. Bu acidan ferrarinin alonsoyu cok aradigini da dusunuyorum. Olumsuz veya eksik yonleri olsa da tam manasiyla lider bir pilot alonso.

  2. Ben Seb in yerinde olsam ne olursa olsun MB e gitmezdim çünkü mb idare olarak başından sonuna dandik, yarışçılık ruhundan uzak bir marka. Varlık nedenleri diğer hiçbiriyle benzer değil zaten o yüzden de mclareni ele geçirip yok etmek istediler. Alman Benz hiç kimsenin kendisinden büyük olarak anılmasına izin vermez. Zaten dandiklik kastıyla da Brawn, Schumacher gibi adamları ellerinde tutamadılar. Luca’nın scuderia da son evrede yaşadığı şeyi onun başından beri yapıyorlar. Tüm varlık kuvveti Mclaren’a dayanmasına rağmen yıllarca daha üstte anılmalıyızın ezikliğini yaşadılar, hissettirdiler. Paraları var sadece o kadar herşeyi leyhlerine çevirebilecek kadar çok paraları…
    Olay sadece kupaları dizmek olmamalı hatırlanmak için o yeterli değil Jenson, Gilles örneğinde olduğu gibi. Fernando gidebilir onun için ayrılmadan önce iyi olurdu çok dandik bir ortamda yarışıyor.
    Lewis için de iyidir o çocuk bu kadar farklar olmadıkça hiçbir yerde uzun dominasyonlara imza atamaz. Hele kalbürüstü birinin yanında hiç atamaz hayat standartları farklı gençliğindeki gibi değil. Seb’in gideceği tek adres yine redbull olmalı. Şampiyon yaptığın şey sana karşılığını ödemeli bu sadece para değildir onur olmalı..

  3. Marchionne daha bir hafta önce 2017’de rekabetçi bir aracımız olmazsa pilotlarımızı elimizde tutamayız diye boşuna konuşmamış demek ki.
    Anlaşma olduğunu düşünmüyorum ama Mercedesin Vetteli aracında görmeyi şiddetle arzuladığı da bariz.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]