McLaren’in yeni genel direktörü Andreas Seidl oldu

0

McLaren, daha önce Porsche’nin WEC patronluğunu yapan Andreas Seidl’in takımın genel direktörlüğüne getirildiğini açıkladı.

Son yıllarda kötü günler geçiren Mclaren takımı geçen sezon teknik kadroda değişiklikler yapmaya başlamıştı. Son olarak McLaren CEO’su Zak Brown, Seidl’i Porsche’den ayrılmaya ikna etmiş gibi gözüküyor.

Seidl, 2009 sezonuna kadar BMW Sauber’de çalışmıştı ve sonrasında DTM’e geri dönen BMW’nin başında yer almıştı.

Seidl, DTM macerasondan sonra Porsche’nin LMP1 programının başına geçti ve Porsche takımı 2015-17 arasında hem Le Mans 24 Saat’i hem de şampiyonlukları kazandı.

Seidl, yeni görevi hakkında konuştu.

“Benim için oldukça büyük bir ayrıcalık ve aynı zamanda büyük bir mücadele olacak. Bunun için kararlı ve hazırım.”

“McLaren tarihine katkıda bulunma imkanım var. Bu son derece özel ve ilham verici.”

“McLaren, üst sıralara dönmek için gerekli vizyona, tecrübeye ve çalışanlara sahip. Benim odak noktam ve görevim de bu olacak.”

Seidl, Zak Brown ile birlikte F1 takımının operasyonlarından sorumlu olacak.

McLaren CEO’sı Zak Brown da Seidl’in takıma katılmasından dolayı memnun olduğunu dile getirdi.

“Andreas’ın McLaren’a katılmasından ve Formula 1 programımızı teknik ve operasyonel düzeyde yönetecek olmasından dolayı memnunuz.”

“Bu anlaşma bizim için iki açıdan önemli; birincisi F1’de ön sıralara geri dönme planımız ve F1’e yönelik uzun vadeli bağlılığımız için önemli bir adım olacak. İkincisi ise Formula 1 programına tamamen odaklanmış birine sahip olacağız, McLaren Racing’in gelecekte diğer küresel motor sporları serilerine yönelik genişleme stratejisi için önemli olacak.”

“Andreas, katıldığı veya birlikte çalıştığı her şeyde oldukça iyi bir geçmişi olan ve son derecede yetenekli bir lider. Onunla çalışmayı sabırsızlıkla bekliyorum.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]