McLaren Renault’yu değil, duble yaparak kazanmayı hedefliyor

2

McLaren’ın sportif direktörü Gil de Ferran, yenmeleri gereken ilk hedeflerinin Renault olmadığını söyledi.

Takım geçen yıl kötü performanstan sonra sezona iyi başladı ve Bahreyn GP’de altıncı sırada bitirmişti.

Takım gelişmeye devam ederken, de Ferran takımının hedefinin Renault değil, daha yüksekler olduğunu söyledi.

“Kişisel olarak bu şekilde bakmıyorum. Renault bu yıl güç ünitesi partneri olarak harika bir iş yaptı. Kesinlikle ileri yönde bir adım attılar ve bize daha güçlü bir güç ünitesi sağladılar. Bence hedefimiz önde kimin olduğuna bakmaksızın ilerlemeye devam etmek.”

“Yarıştığım zamanları hatırlıyorum. Bazıları tek bir düşmana odaklanmayı sever. Ben böyle düşünmem. Bir ekip olarak sadece kendi yaptığımızı kontrol edebiliriz ve odaklanmamız ve ilerlemeye devam etmemiz için ihtiyacımız olan şey bu. Ve kesinlikle, birinci ve ikinci sıraya gelene kadar da dinlenmek yok.”

De Ferran takımının kış arasında yaptığı gelişimden memnun.

“Gün be gün çalışılıyor ve işe yaradığı hissediliyor. Elbette şu an zaferler için savaşmıyoruz, ancak bence neye ihtiyacımız olduğunu anlamak için biraz değiştik ve artık bir Formula 1 aracında neye ihtiyacımız olduğunu anlayabiliyoruz.”

“Bu araç geçen yıla göre küçük bir miktar ileri adım gibi hissettiriyor. Ancak kesinlikle rüyalar görmüyoruz. Önümüzde yapmamız gereken çok fazla iş olduğunu biliyoruz. Kış testlerinde ve ilk yarışlarda hep bunu söyleyip durdum ve bu bakış değişmedi.”

2 Yorum

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]