McLaren Halo’da bir açık bulmuş olabilir

3

McLaren’ın aerodinami şefi Peter Prodromou, yeni Halo kokpit koruma cihazının sezon başı için kısa süreli performans farkları yaratabileceğini söyledi.

McLaren’ın 2018 aracı MCL33 FIA güvenlik testlerini ilk denemesinde geçti ve bu testler arasında Halo’nun sağlamlığı konusundaki ağır yük testleri de bulunuyor.

“Aero bakımından sorunsuz değil, ancak ilk bakışta bununla baş edebileceğimizi, hiç olmazsa hasar sınırlama yapabileceğimizi düşünüyoruz. Bu bence fırsatlar bulma ve açıkları değerlendirme şeklinde olacak. Gidilecek yönlere bakmak ilginç olabilir.”

“Farklı çözümler uygulanacağından eminim, ancak temel şekil çevresinde uygulama alanı çok dar olmasına rağmen burada fırsatlar var.”

“Herkes motora ve bölgedeki soğutma girişlerinin nasıl etkilendiği ile yüzleşecek. Arka kanat üzerindeki akış da etkilenecek. Öte yandan daha önce yapamadığınız fırsatlar da olabilir.”

Ancak Prodromou, Halo’da elde edilecek bu avantajın kısa vadeli olacağını düşünüyor.

“Bu avantaj çok kısa yaşayacak, çünkü geri kalanlar sezonun ortasında yakalayabilecek. Buna yarım sezon veriyorum ve tahminimce herkes ondan sonra eşit olacak.”

3 Yorum

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]