McLaren: F1’in lastiklerden daha büyük sorunları var

0

McLaren takım patronu Andreas Seidl’a göre Formula 1 kısa vadede takımların mücadele etmesi adına lastik sorunları yerine daha farklı sorunları gözden geçirmeli.

FIA Formula 1 ile iş birliği içerisinde ve 2021 yeni kurallarını gözden geçiriyor. Bu durumun içerisinde finansal durum, standart hale getirilmiş motor parçaları ve bütçe kısıtlaması bulunuyor. Bunun amacı oluşan devasa farkın kapatılarak diğer takımların mücadele içerisine girmesi.

Seidl mevcut durum olarak lastik yönetimine bu kadar çok önem verilmemesi gerektiğini, daha büyük sorunların olduğunu söyledi.

“Genel olarak baktığımız zaman daha büyük problemlerimiz var. Tepedeki takımlarla orta kısım arasındaki fark gibi. Şu an odaklanmamız gereken yer burası.”

“Bu kısa vadede çözülebilecek bir durum değil. Bu nedenle finansal, teknik ve sportif alanda 2021 kurallarında yapılacak değişiklikler bizim için büyük umutlar barındırıyor.”

“Sonunda F1 ve FIA tecrübeli isimlere sahip. Bu daha önce rastlanmamış bir durum ve bizi ileriye taşıyacağını düşünüyorum. Birkaç hafta önce yapılacak bazı değişiklikleri bize gönderdiler ve biz bunları destekliyoruz.”

Seidl Pirelli’nin 2019 lastik değişiklikleri konusu ile ilgili olarak konuştu ve bu durumun sadece Mercedes, Ferrari ve Red Bull’u ilgilendiren bir durum olduğunu söyledi.

“Genel olarak Pirelli lastiklerini kullanma yönünde bir problem yaşamıyoruz.”

“Pirelli ürün olarak geçen sene istediklerimizi karşılamayı başardı.”

“Mevcut durumda bunu konuşmamızın sebebi ilk üçte bulunan iki takıma göre daha iyi iş yapan birisi bulunduğu için bu durumu konuşuyoruz. Bu nedenle karşı karşıya kaldığımız durum bu.”

“McLaren olarak etki ettiğimiz bir durum bulunmuyor. Bu nedenle FIA ve Formula 1’in kısa vadede tepede bulunan takımlar ile olan farkı kapatma ile ilgili olarak bir şeye sahip olup olmadığını göreceğiz.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]