McLaren: F1 birkaç takımı kaybetmeye kendini hazırlamalı

2

McLaren’dan Zak Brown, Liberty Media’yı uyardı ve gelecek kuralları belirlenirken Mercedes ve Ferrari’ye yaranmaya çalışmamalarını söyledi.

“Bence Liberty spor için ve taraftarlar için en iyi olana odaklanmalı. Eğer bu bir takım veya üreticinin desteklememesi anlamına gelecekse, herkesi mutlu edemeyeceklerini fark etmeye hazır olmalılar.”

“Ben, bir takım kaybetmeyi, yerine başkasının gelip 10 takıma sahip olmayı, şampiyonada sadece iki takım olmasına tercih ederdim.”

Mercedes ve Ferrari’nin F1’den çekilme tehlikesi olup olmadığı sorulduğunda Brown: “Bence bunun olması oldukça düşün ihtimal, ancak her şey mümkün.”

“Ancak spora girmek isteyenlere de izin verecek kurallar hazırlamak zorundayız. Onlar [Mercedes ve Ferrari] ayrılırsa bu beklenmeyen bir şey olur ve sporun başını kaldırıp devam etmesi gerekir.”

“Bence Ferrari çok özel bir durum, çünkü onlar Ferrari, ancak biz BMW’yi kaybettik, Toyota’yı kaybettik, daha önce Honda’yı kaybettik. Tüm gördüğümüz üreticiler spora geldiler ve gittiler ve spor hep hayatta kaldı.”

“Bu yüzden kuralları spor için en iyisi olacak şekilde yazmak zorundayız, üreticilerin yararı için değil.”

2 Yorum

    • Daha özeti hiç bir markadan, markacılıktan insanlara bir fayda gelmemiştir…

      Hakeza özgürlük metasal kavramlardan kurtulmakla olur. Özgür bilinç bağımsızlıkla, tekniğe değmeyle, bilimle olur… bu da markacılığın zehir yemiş gibi hızla geberdiği bir ortam veya akıldır…

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]