McLaren: Alonso Hamilton’dan daha iyi bir pilot

3

McLaren’dan Eric Boullier, Lewis Hamilton’ın sıralama turlarında Fernando Alonso’dan hızlı olabileceğini, ancak Alonso’nun daha komple bir pilot olduğunu söyledi.

İki pilot da F1’in en iyileri arasında gösteriliyor, ancak hangisinin daha hızlı olduğu konusunda farklı görüşler var.

“Fernando dünyadaki en komple pilotlardan biri. Hemen hemen hiçbir yerde zayıf değil. Sürdüğü her turda araçtan en azamiyi alabiliyor.”

“Belki Lewis sıralama turlarında ondan 0.1 saniye daha hızlı olabilir. Ancak Fernando ona kıyasla daha komple bir pilot.”

“Hata yapmıyor ve insanları motive ediyor. Bu sayede kendisine güvenebiliyorsunuz. Her piste çıkışımızda ona güvenebileceğimizi biliyoruz.”

3 Yorum

  1. Boş avam muhabbeti… “Hiç kimse yenilmez değildir”. ‘Yaşam sanrılarla yürümez.’
    İki pilotta kendilerinden daha alt sınıf görülen (yine avam muhabbeti) pilotlara yenildiği olmuşken neyin laga lugası… Doğmamış çocuğa don biçilmez ki o donun çapı 1 kere görüldü zamanında. Strateji, psikoloji mikrofon başında kazanılmaz yeri masadır.
    😛

  2. Alonso her konuda çok istikrarlı. Baskı altında da kötü değil. Ancak yıllar içinde Hamilton da zihinsel olarak epey gelişti. Rosberg’le takım arkadaşlığı onu buna zorladı. Haa geçen sene Brezilya’da gördük, şampiyon olduktan sonra kasmıyor ve hata yapabiliyor. Hoş, şampiyon olduktan sonra salsın zaten.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]