Marko: Vettel’in Red Bull’a geri gelmesi iyi olmaz

0

Helmut Marko, takımında Max Verstappen ve Sebastian Vettel’i görmenin taraftarlar için rüya senaryo olabileceğini, ancak kendisinin bu iki sürücüyü yönetmeye çalışmaktan zevk almayacağını söyledi.

Vettel 2010-2013 arasında Red Bull’da peş peşe dört kez şampiyon olmuştu ve yerini dolduran Verstappen de Vettel’in en genç şampiyon rekorunu kırmaya çalışıyor.

MotoGP’de 2019’da Marc Marquez ve Jorge Lorenzo Honda’da aynı takımda olacaklar ve Marko F1’de benzer bir ikilinin taraftarlar için harika olurken, takım patronları için öyle olmayabileceğini söyledi.

“Dışarıdan bakanlar için fevkalade iyi bir şey. Marquez ve Lorenzo da aynı takımda. Bir takım lideri olarak ise, bundan zevk almazdım.”

“Takımda belirli bir seviye rekabete sahip olduğunuzdan emin olmak zorundasınız, böylece sürücüler birbirlerini zorlayabilirler, ancak bu üretken bir şekilde olmalı.”

“Aslında Vettel ve Red Bull hala birbirine bağlı, bu Avusturya’daki podyum seremonisinde görüldü. Podyuma elinde bir Red Bull kutusu ile gitti, bunun için bizimle bir kontratı yoktu.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]