Marko: Verstappen Ricciardo’yu her alanda geçti

1

Helmut Marko, Max Verstappen’in bu yılki ilerlemesiyle birlikte hem sıralama, hem de yarış performansında Daniel Ricciardo’yu geride bıraktığını söyledi.

Eski takım arkadaşları geçen yıla kadar büyük oranda denk görünüyorlardı, ancak Verstappen 2018’de biraz öne geçmiş göründü.

Renault’ya geçen Ricciardo iki zafer ve dokuz podyum elde etmiş olmasına rağmen Marko Verstappen’in açıkça daha iyi bir pilot olduğunu kanıtladığına inanıyor.

“Belirli veriler var. Sıralamalarda Ricciardo ile olan fark daha fazlaydı. Yarışta da biraz hızlıydı. Garip şey ise Max’in bazen daha fazla kaymasına rağmen lastikleri canlı tutabilmeyi başarmasıydı.”

“Bu gelişti. Bize geldiğine henüz böyle değildi.”

“İkinci yılda [2017] Ricciardo biraz geri düştü, ancak bunu fark etti ve fizyoterapistiyle birlikte çalışarak tekrar Verstappen’e yakın hale gelebildi. Ancak 2018’in ikinci bölümünde Verstappen açıkça öne geçti.”

Verstappen’i zorlayabildiği için Ricciardo’yu kaybetmelerine üzüleceklerini söyleyen Marko, Verstappen’in artık hızlı olmaktan endişe etmediğini söyledi.

“Temel sorunları kontrolsüzlük ve sabırsızlıktı. Konu ise Verstappen’in yeterince hızlı olduğuydu. Sürekli en hızlı olduğunu kanıtlamasına gerek yoktu.”

“Buna ihtiyacı yok. Düellolarda kendisine bulaşılmaması gerektiği yönünde şimdiden bir imaj bıraktı.”

1 YORUM

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]