Malezya’dan itibaren lastiklerde değişiklik olabilir!

0

Bugünkü antrenmanlarda tüm pilotlara verilen ikişer set prototip lastiklerin testinin ardından dönütleri değerlendirecek olan Pirelli Malezya’dan itibaren lastikler de değişiklikler yapmak istiyor.

Yeni lastiklerin kerbler gibi yüzeylerde patlamaya karşı daha dirençli olması gerekiyor. Pirelli’nin teknik adamı Mario Isola lastiklerin performans olarak aynı olacağını iddia etti.

“Yeni prototiplerimizi test ediyoruz. Bugün denenenler yumuşak lastiklerdi ve performans açısından bir fark olmadığının görülmesini istedik.Takımlar kullandığımız lastiklere göre bir fark hissetmediler.”

“Bu yapıyı biz kendi içimizde zaten test ettik ve yeni yapının dış objelerin çoklu temasında daha iyi olduğunu gördük. Bu yüzden yeni yapı daha dayanıklı ve hasar konusunda daha iyi.”

“Pilotlar performansı ve kontrolünden memnun olursa yeni lastikleri Sepang’dan itibaren kullanmak istiyoruz. Planımız bu şekilde.”

“Pilotlardan bazıları bir fark hissetmediklerini söylediler. Bu iyi bir başlangıç, ancak tüm pilotların bunları kontrol etmesini sağlamalıyız. Sezon içerisinde değişiklik yapıyorsak tüm takımların bunda anlaşması gerekiyor. Bu mümkün olmazsa FIA’nın güvenlik gerekçesiyle değişikliği onaylaması lazım.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]