Lowe Williams’ta radikal değişikliklerden kaçınmaya çalışıyor

0

Williams’ın teknik şefi Paddy Lowe, takımı gridde daha da yükseltmeye çalışmak için radikal değişiklikler yapmayacağını söyledi.

Takım 2014 ve 2015’te peş peşe üçüncü olmuş, ancak sonrasında Force India’nın da arkasına düşerek beşinciliğe gerilemişti.

“Bence en önemli şey projenin kendisine odaklanmak, bu da 2018 aracı. Ancak organizasyonun kendisini geliştirmek önemli. Şu an makineler, yazılımlar ve bütçe dağılımı konusunda çalışıyoruz. Araç gelişimi ile birlikte paralel olarak bunlar için de çalışıyorum.”

“Yapılacak radikal bir değişiklik yok, giderek devrim yapmak benim stilim değil, bunu etkili bulmam. İyi bir takımımız var ve önemli olan doğru yöne evrilerek daha iyi hale getirmek.”

“Altını çizecek özel bir şey yok, olsa da muhtemelen bunları söylemezdim!”

Lowe, eski takımı Mercedes ve Williams arasındaki farkın aradaki bütçe ve işgücü farkı ile aynı anda birden fazla sorunu çözebilmeleri olduğunu söyledi.

“Büyük bir takım ile küçük bir takım arasında kaynak farkları olur. Yapmaya değer şeylerin olduğu uzun bir liste yazıyorsunuz ve sonra bunlardan en iyi olanları seçiyorsunuz.”

“Ancak orada bile bir yargılama gerekiyor ve bu da rekabetin bir parçası. Nelerin yapmaya değer olduğu kararını verdikten sonra kalanları bir sonraki güne bırakıyorsunuz.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]