Leclerc: Vettel’in yanında iki numara olmayacağım

0

Ferrari’nin yeni pilotu Charles Leclerc, takıma Sebastian Vettel’in yanında iki numarayı oynamak için katılmadığını söylüyor.

Kontratında böyle bir madde olmasa da, şampiyonanın ilerlemesine göre diğer sürücüye yardım edilmesinin normal olduğunu söylüyor.

“Bence her takımda öyle veya böyle şu yapılır: Sezona iki sürücü de eşit bir şekilde başlar, sonra bir noktada takım emirleri görmeye başlarsınız, çünkü sadece tek bir sürücünün şampiyonluk şansı vardır ve diğerinin yoktur.”

“Bence bu normal, her takımda böyle oluyor. Ancak sezonun başında yarışmamıza izin vereceklerine inanıyorum.”

Leclerc Vettel’i çok az tanısa da, önceki kariyerinde kendisini desteklediğini söyledi.

“Bana karşı her zaman çok kibar olmuştu. Simülatörde her iyi iş çıkardığımda, Formula 2’deyken her zaman bir mesaj gönderirdi ve bu harikaydı. Ve onunla çalışmak çok daha iyi olacak, elbette ondan öğrenecek çok şeyim var.”

Leclerc, sadece ikinci sezonunda Ferrari’ye geçecek olmasına rağmen aracın yeterince hızlı olması durumunda başından itibaren şampiyon adayı olabileceğini iddia etti.

“Şu an konuşmak zor, ancak hedefim elimde olacak araçla mümkün olan en iyi sonucu elde etmek.”

“Bu yıl şampiyonluğu kazanabilecek bir araca sahipler ve eğer sonraki yıldaki de aynı olursa ki bunun olması normal olur, sürücü olarak çok fazla büyümek zorunda olacağım. Her şey mümkün olan en iyi sonucu almak için olacak.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]