Leclerc: Takım emri konusunda aptalca yorumlar yapmak istemiyorum

3

Charles Leclerc, Çin GP’de maruz kaldığı takım emirlerinin ardından üzgün ve takımdan bir açıklama bekliyor.

İyi bir kalkış yapan Leclerc ilk virajda üçüncülüğü takım arkadaşı Sebastian Vettel’den almıştı. Ancak 11. turda kendisine takım arkadaşına yol vermesi söylendi.

Ancak Vettel ilerleme gösteremezken, Leclerc pit stoplar sonrasında Red Bull’dan Max Verstappen’in de gerisine düştü.

Leclerc: “İyi bir kalkış yaptım ve sonrasında ilk sürüş elbette çok temiz değildi.”

“Seb ile birlikte tam resmi anlamam gerekiyor ve mühendislerle konuşarak kararı anlamak istiyorum. Bu kararın ardından bir açıklama olduğundan oldukça eminim ve bunu anlayacağım. Her neyse, geçti.”

“Benim için harika bir sonuç olmadı. Hafta sonu genel olarak istediğim kadar güçlü değildi, sıralama fena değildi, ancak antrenmanlarda çok tur atamadım ve yüksek yakıtlı sürüşler ideal değildi.”

“Genel olarak iyi bir gün değildi, ancak daha güçlü geri döneceğiz.”

Leclerc takım emrinin zamanlaması hakkında konuşmak istemiyor.

“Bilmiyorum, anlamak için verilere bakmam ve mühendislerle konuşmam gerekiyor. Bundan önce aptalca yorumlar yapmak istemiyorum.”

Leclerc sert hamurla 20 turluk bir ikinci sürüş yapmıştı ve böylece Mercedes’ten Valtteri Bottas’ı arkasında tutarak Ferrari’nin şansını artırdı. Monakolu pilot bunun kendisi için doğru şey olduğundan emin değil.

“Kendi yarışıma bakacak olursanız, elbette daha önce pite gelmeliydik.”

“Takımın yarışına bakarsanız bence Mercedes’i Seb için yavaşlatmakla doğru şeyi yaptılar. Bence hedef buydu.”

“İşe yaramadı, ancak en azından denedik ve şimdi önümüze bakacağız.”

3 Yorum

 1. Ne takım stratejisi ne pilot stratejisin de senin Bottas’ı yavaşlatıp, Vettel’i öne geçirmeye çalışmanın bir mantığı vardı.Aldığınız risk ürküttüğünüz kuşa değmez.Bunu da ancak Ferrari ultra yetenekli mühendis ordusu düşünür.Orada en doğrusu yarışı 3 4 bitirecek hamleleri yapmaktı.Bunu alacak hızınız vardı, ancak herhangi bir Mercedes’i geçecek hızınız yoktu.Geçseniz bile yüksek ihtimal pist üstünde şamarı yiyecektiniz.

  Günün sonun da ne oldu, Vettel 2 olamadı, sende 4 olamadın.Hızlı tur da Gasly gitti.Ne strateji ama, müthiş..

   • Binotto yolcu 🙂

    Sinsi herif büyük başkanın (Ariv.)arkasından iş çevirip yolladı.Şimdi sıra kendisinde.Hayır şimdi takımdan kovulacak gidip başka yerde teknik patron olarak görev alacak.Ama yaptıgı en iyi işi, yıllardır başarıyla yerine getirdiği şekilde Ferrari de devam et desen, yok illa patron ben olacagım der.

    Bu ıtalyanlar çok tuhaf.Hatta Ferrari nin içinden bir grup aracı yada takımı sabote ediyor bile olabilir.Geçen sene Monza sonrasında böyle dedikodular çıkmıştı.

    Şimdi sırasıyla ilk Binotto yolcu, ondan sonra Vettel.Takım da iki ayrı grup var.Bir taraf Vettel’in desteklenmesini istemiyor, Lerclec üzerinde yapılanmak istiyor, bunların geleceği var, sırasını bekliyorlar, diğer grup ise şu an takımı yönetmeye çalışan ve her yarışta daha da batıran şu anki Binotto Vettel ve birkaç destekçiden oluşuyor.Bunların zamanı fazla kalmadı.

    En azından Lerclec gibi bir başarısı var Ferrari’nin, o da Büyük başkanın kararıydı.Bunlar hazıra bile konamadı 😀

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]