Leclerc: Lastik yönetimimi geliştirmeliyim

1

Charles Leclerc, kendisinin lastikler üzerinde takım arkadaşı Sebastian Vettel’e göre neden daha zorlayıcı olduğunu bulmak zorunda olduğunu söyledi.

Leclerc Macaristan GP’de Vettel’den daha fazla lastik sorunu yaşamış ve sürüşlerinin sonunda hız kaybetmişti.

Üçüncülüğe giden Monakolu pilot yarışın sonlarında Vettel’e yakalanmış ve geçilmişti. Lastik aşınması ile ilgili sorunu olduğunu kabul eden Leclerc bunun çözmesi gereken bir sorun olduğunu söylüyor.

“Seb’in uzun sürüşlerde benden daha iyi olduğu kesinlikle doğru, aşınmada daha iyi.”

“Bence benim tarafımda bir şeyleri anlamam gerekiyor. Daha fazla sorun yaşıyordum, Seb’e göre daha fazla aşınmam vardı ve inanıyorum ki bu sürüşten de kaynaklanıyor.”

“Belki artık yarışlarda biraz fazla agresif sürüyorumdur, bu yüzden önümüzdeki yarışlarda gelişmek için bunu analiz etmek ve anlamalıyım.

“Seb’in benden daha iyi yaptığından eminim, bu yüzden bunu anlamam gerekiyor. Sıralamalarda oldukça hızlı olduğum yarışlar oldu, ancak yarışın sonuna doğru ben biraz daha fazla sorun yaşıyor görünüyorum.”

“Sürüş stilim ile bu konuda ne yapabileceğimi anlamam gerekiyor, veya araç dengesi de bu ikisi arasında taviz vermek için değişebilir, çünkü günün sonunda yarışlarda puan alıyorsunuz.”

Ferrari takım patronu Mattia Binotto, Vettel’in Leclerc’e göre güçlü olduğu yönlerden birinin yarış yönetimi olduğunu söyledi.

“Seb yarışlarda her zaman çok güçlü.”

“Yarış hızında kendisi için neyin önemli olduğunun farkında. Bu yüzden Silverstone’daki gibi hatalar yapıyorsanız bu en iyi şey olmaz.”

“Ancak bunu bir kenara bırakırsak bundan çok memnunum, o deneyimli ve lastiklerini nasıl yöneteceğini biliyor.”

“Bence bu konuda gerçekten güçlü, ve bu açıdan çok iyi bir iş çıkarıyor.”

1 YORUM

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]