Leclerc: Hamilton’a karşı limitteydim

2

İtalya GP galibi Charles Leclerc, Lewis Hamilton’a karşı yaptığı savunma sırasında limitte olduğunu itiraf ediyor.

Leclerc kariyerinin ikinci zaferini Monza’da, tifosinin önünde kazandı. Ancak bu rahat gelen bir galibiyet değildi ve bütün yarış boyunca her iki Mercedes sürücüsüne karşı savunma yapmak zorunda kaldı ve hatta bir noktada Hamilton’ı pist sınırlarının dışına doğru itti.

Hamilton yarıştan sonra genç jenerasyonun bu tür şeylerden kolay şekilde sıyrıldığını söyledi. Toto Wolff de konuyla ilgili konuşmuştu ve hakemlerin Leclerc’e ceza vermesi durumununda pistten polis eskortuyla ayrılması gerekeceğini söylemişti.

Leclerc: “Bence Avusturya’dan bu yana sürücülerin yaptıkları sert savunmaların bir dereceye kadar makul görülebileceği gördük.”

“Avusturya’nın bugün sergilediğim yaklaşıma ulaşmamda yardımcı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bu bugün benim kazanmamı sağladı. Oldukça sınırdaydım ama yarışı kazandığım için çok mutluyum.”

“Frenlemede hareket ettiğim için siyah-beyaz bayrak sallandığını telsizden bana söylediler, ancak bunun hangi hareketimden dolayı olduğunu bilmiyorum. Tam gaz sağa döndüğümüz viraj mı yoksa sonrası için mi emin değilim.”

“Dürüst olmak gerekirse Hamilton’ın tamamen sağda olacağını biliyordum. Biraz erken fren yaptı ki sanırım dışarıdan dönmek istemediği için  bunu yaptı. Bir araç genişliği kadar yer bıraktığımı düşündüm ama görüntüleri izlemedim. Bir araç kadar yer olduğuna oldukça eminim.”

“Bence sıkı şekilde yarışabilmemiz oldukça iyi. Dediğim gibi görüntüleri izlemedim ve konuyla ilgili yorum yapamam ama genel olarak daha sıkı yarıştığımız için mutluyum.”

2 Yorum

  1. En azından geliştiriyor bu yönlerini. Güven veren bir yapıda olması iyi. Ama şöyle de bir durum var Hamilton’un altında en hızlı araç var ve kedi fare gibi oynayabilir herkesle, bunuda iyi yapar. Farklı yarışacaktır.

  2. Yarışı kazanmasının en büyük sebebi Kimi’de geçen sene yapılan stratejik hatadan ders çıkarılması ve düzlük hızı oldu.Düzlüğe 0.3 farkla girilmesine rağmen gerçek bir atak yapamadı Hamılton.Büyük ihtimal güç modunu o düzlükte açıyordu Lerclec.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]