Kubica yarış hızının hiç olmadığını söylüyor

0

Robert Kubica, bir diğer zor yarıştan sonra yeterli yarış hızı olmadığını söylüyor.

Kubica, geçen senede testlerde aracın güçlü noktalarından birisinin uzun stintlerdeki hızı olduğunun söylüyor ve takım arkadaşıyla neden mücadele edemediğini şaşıyor.

Yeni nesil araçlarda hep tek tur hızımı geliştirmeye çalıştım, her zaman uzun tur hızı iyiydi. Fakat Çin’de Avustralya’dan daha kötü bir uzun tur performansına sahiptim.

Araç sürekli kayıyordu. Elemelerde başarabileceğimi düşündüm. Çünkü yere basma gücü lastikler tarafından artıyordu. Fakat önümdeki sürücülerin Hatta Russell’ın yaptığını bile yapamıyordum. Çok tuhaf.

“Gerçekten her şeyi denedim. Yere basma gücünüz olmadığı zaman sporda imkansıza yer yok.”

Kubica, geçen seneki aracın hızının daha iyi olması şuan ki durumu kabul etmeyi zorlaştırdığını söylüyor.

“Yere basma gücü her ne zaman azaldığında ya da soğuk lastiklerle mücadele ettiğimde aracı kontrol edemiyordum. Bu geçen sene olan bir şey değildi.”

“Söylediğim gibi geçen sene sezonu sonlandırırken sorunumuzun tek turda olduğunu düşünüyordum, uzun turlarda değil. Fakat şuan bu durum beni zor bir duruma düşürüyor.”

“Takım arkadaşıma karşı yarış hızım yoktu. Viraj çıkışlarında patinajda kaldım ve aracın kontrolünü kaybettim.”

“Anlamamız gereken şeyler var. Yol kontrolü çok kötüydü. Russell yol kontrolün çok kötü olmadığını söyledi. Dediğim gibi sadece araçtan kaynaklanmıyor. Farklı faktörler var.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]