Kubica Williams anlaşmasına yaklaşıyor olabilir

0

Robert Kubica 2019 Formula 1 sezonu için adı Ferrari ile anılmaya başladıktan sonra Williams’ın bir teklif öne sürdüğü söylentiler arasında.

Kubica gelecek sezon için F1 şansına sahip ancak George Russell ile anlaşma imzalayan Williams henüz Sergey Sirotkin’in yerine yarışacak kişiyi açıklamadı.

Esteban Ocon’un da adı anılmasıyla birlikte Williams takımı biraz daha paralı pilot aramakta. Takım Rich Energy sponsorluğunu Haas’a kaptırdıktan sonra koltuğunu Kubica’ya verebilir.

Ancak Ferrari tarafında Daniil Kvyat ve Antonio Giovinazzi gibi isimlerin gelecek sezon olmayacak olması araç ve lastik gelişimlerini simülatörden yapacak birisinin olmaması anlamına geliyor.

Kubica ise geçtiğimiz hafta verdiği demeçlerde çok fazla beklemeyeceğini ve bir kaç hafta içerisinde karar vereceğini söylemişti.

“Sanırım karara çok yakınız. Benim açımdan, son günlere yaklaşıyoruz. Dediğim gibi kafamda belirlediğim bir bitiş tarihi var. Bir kaç gün sonra kararımı ve ne yapmak istediğimi söyleyeceğim. Ve sanırım bu benim alacağım en doğru karar olacak.”

“Son bir kaç haftadır belirttiğim gibi rahat bir pozisyondayım. Benim eğleneceğim ve yapmak istediğim bir fırsatla karşı karşıya olduğumu söyleyebilirim.”

“Ancak kesinlikle kafamın içinde gitmek istediğim bir doğrultu var. Yarışmak istediğim ve bunun nerede olacağı. Bunlar birbirleriyle bağlantılı ve yapacağım bir şey varsa geçen sezonki gibi tek bir şeye odaklanmış olacağım.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]