Kubica sakat bir pilot olarak görülmek istemiyor

0

Eski F1 pilotu Karun Chandhok, Robert Kubica’nın normal bir pilot olarak görülmeyi istediğini söyledi.

Robert Kubica, 2011 yılının başlarında ciddi bir ralli kazası geçirmişti. Çok sayıda ameliyat geçiren ve fizyoterapik tedavi alan Kubica, normal hayatında döndü. Polonyalı pilotun tek küçük engeli sağ kolunu tam olarak kullanamaması.

Polonyalı pilot sağ kolunu ve elini eskisi gibi kullanamıyor. Buna rağmen Polonyalı pilot 2019’da Williams ile F1’e geri dönüyor.

Kubica, son yarışına 2010 Abu Dabi GP’sinde çıkmıştı. Polonyalı pilot uzun süre sonra F1’e dönüyor ve kolundaki kısıtlamanın da etkisiyle nasıl bir performans göstereceği merak konusu.

Chandhok da Kubica’nın inanılmaz bir geri dönüş hikayesi yazdığı görüşünde.

“Kanıt elbette tur zamanlarında olacak çünkü kronometre yalan söylemez. Melbourne’deki sıralama turlarında neler olacağını göreceğiz.”

“Harika ve inanılmaz bir hikaye. Ralli kazasından sonra ölümün kıyısında olan biri. O anda yaşam ve ölüm arasındaki ince çizgide olduğunu söylemek abartı olmaz.”

“2005’te onunla World Series’de yarışırken arkadaştık. Onun geri dönmesi, normal bir yaşam sürmesi ve limitlerinin izin verdiği ölçüde normal şekilde yaşaması inanılmaz.”

“Formula 1’e geri dönmesi inanılmaz bir hikaye. Ancak Robert, sınırlamaları olan bir pilot olarak değil, normal bir yarış pilotu olarak görülmek istiyor.

“Melbourne’deyken ona griddeki 20 pilottan biri olarak bakacağız.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]