Kubica Pirelli lastiklerini kullanamamış

2

BBC F1 yorumcusu Andrew Benson’a göre Robert Kubica, Renault ve Williams ile yaptığı testlerde Pirelli’nin lastiklerini kullanamadığını ve tercih edilmemesinin sebebinin bu olduğunu iddia etti.

“Robert’in temel sorunu, araçta çok az yakıtın olduğu ‘sıralama’ turlarında yeterli hıza ulaşamamasıydı. Kubica, tüm sürüşlerinde lastiklerinden performans almayı ve gelişmeyi başaramadı.”

“Aynı zamanda, Kubica’nın menajerine Pirelli tarafından sağlanan yeni lastiklere alışmakta zorlandığını söylediğini de öğrendim. Bunda garip bir şey yok. Çoğu F1 pilotu İtalyan şirketin devrimsel lastiklerinden şikayet ediyor.”

“Kubica için bu uyum süreci çok daha zor bir mücadeleydi. Diğer sürücülerin aksine, Kubica son altı sezondur sürmedi ve bu süreçte Pirelli lastik tedarikçisi oldu.”

“Sonuç olarak, Williams yönetimi Kubica’nın işi başaramayacağına karar verdi ve mevcut durumlarında risk alamazlardı. Bu yüzden Sirotkin’i seçtiler.”

Williams, Kubica için risk almak istemiyor, ancak zaten çaylak olan Lance Stroll’ün yanına çaylak Sirotkin’i tercih etmeleri de daha küçük bir risk değil gibi görünüyor.

2 Yorum

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]