Kubica: Garip gelebilir, ancak geri dönüşümün tadını çıkarıyorum

0

Robert Kubica, Formula 1’e geri dönüşünün tadını çıkardığını ve iyi bir araçla önlerde yer alabileceğini gördüğünü söyledi.

Korkunç ralli kazasından sonra 8 yıl Formula 1’den uzak kalan Polonyalı, Williams ile tekrar dönmüştü, ancak Williams’ın tarihinin en kötü aracına denk gelince hevesi kursağında kaldı.

“Bu size garip gelebilir, ancak geri dönüşümün tadını çıkarıyorum. Muhtemelen uzun süredir uzak olduğumdan kaynaklanıyor. Sorun yaşadığımızı biliyorum, yavaşız da, yarışlar da zor geçiyor, ancak bundan zevk alıyorum.”

“Nereden geldiğimi biliyorum, burada olmak için ne yaptığımı biliyorum. Kolay değildi. Her ne kadar çoğu insan için bunu yapmanın kolay bir şey olmadığı doğru olsa da, bazen zor durumlarda hala olumlu bir şeyler bulabilirsiniz. Bir sürücü olarak geliştiğimden emin olmak zorundayım.”

“Çok şey öğrendim. Şimdi kendimden daha iyi performans çıkarmaya çalışmak zorundayım ve gelişmeliyim. Yapacağım şey bu olacak.”

“İşin içinde daha fazla olmak iyi oldu. Bu burada olmamın diğer sebebi. Yardım ettiğim için mutluyum, istendiğinde katılabildiğim için mutluyum. Ancak aynı zamanda herkesin de kendi işini yapması en doğrusu ve gerektiğinde kenara çekilmeyi bilmek gerekiyor. Sonuç olarak, çok az etkiniz oluyor.”

“Takımdaki kimse durumdan memnun değil, hepimiz Williams’ı gridin daha önlerinde görmek istiyoruz. Bu konuda daha az endişeli olmak iyi olurdu, bu da beni çok daha rahat yapardı ve performansa daha fazla odaklanabilmeme imkan verirdi. İhtiyacımız olan şey gerçekten bu.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]