Karşınızda Scuderia Ferrari SF71H!

19

Scuderia Ferrari, 2018 Formula 1 sezonunda kullanacağı tek koltuklu otomobili SF71H’yi tanıttı.

Aracın renk düzeni geçtiğimiz sezonlara göre değişti ve beyaz alanlar küçültülmüş durumda. Araç üzerindeki gri detaylar, takımın uzun süreli sponsoru Philip Morris’in ısıtılmış tütün ürünü IQOS’u temsil ediyor.

Araçta kurallar gereği Halo kokpit koruma sistemi bulunurken, geçtiğimiz sezon kullanılan köpekbalığı yüzgeci kanatlar ise küçültülmüş durumda.

Yeni araç Sebastian Vettel ve Kimi Raikkonen tarafından kullanılacak ve Ferrari çaylağı Antonio Giovinazzi ise takımın yedek pilotu konumunda. Geçtiğimiz sezon Red Bull ailesinden ayrılan Daniil Kvyat ise Ferrari’nin gelişim pilotu olarak çalışacak.

19 Yorum

  1. Çok detay çalışılmış araçta.Mekanik denge üzerinde de yoğun çalışılmış anladığım kadarıyla.Ferrari bu araçla ya domine edecek.Ya da patronun dediği gibi kaybolacak.

    Ben beğendim Haloya da alıştım.

  2. Aynalarını beğendim, aero kasıyorsan yapacaksın, güzel. Alfa’nın QF neden hala aracın üzerinde anlamadım. Geri kalanı diğer araçlar gibi berbat.

    IQOS sponsorunu sezon başında açıklayacaklar herhalde. FIA’dan henüz onay çıkmamış olabilir. Arka kanat ile motor kapağı boş.

  3. Az önce söylediğimin birkısmını geri aldım. Sonunda en azından color, giydirme yapmayı öğrenebilmişler halen geçmişine göre eksiklikleri olsa da… Yıllardır saçmalayıp duruyorlardı en azından o kadar saçmalamamışlar.
    Halo da eklem mi var bana mı öyle geliyor.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]