Red Bull Racing, 2018 sezonunda kullanacağı Formula 1 aracı RB14’ü tanıttı.

Yeni araçta sezonun en büyük yeniliği olan Halo göze çarparken, kurallar gereği köpekbalığı yüzgeci kanadının ise küçültüldüğü görülüyor.

Takımın bu sezon Aston Martin ile isim sponsorluğu anlaşması yaptığı açıklanmıştı ve RB14’ün tasarımında Aston Martin etkileri görülüyor.

Yeni aracın adı ise Tag Heuer Aston Martin Red Bull Racing – Tag Heuer RB14 olarak açıklandı. Araç Red Bull’un daha önce de uyguladığı kamuflaj desenli olarak tanıtıldı ve gerçek tasarımı sezon öncesinde açıklanacaktır.

Takım büyük aerodinamik kural değişikliklerinin olduğu 2017 sezonuna farklı bir tasarım felsefesi ile başlamış, ancak rüzgar tünelindeki korelasyon sorunları nedeniyle kötü performanslar sergilemişti.

Sezonun ilerleyen dönemlerinde araç felsefesini değiştiren ve tünel sorunlarını anlayan Red Bull, şaside gelişmeyi başarmış ve sezonu üç galibiyetle noktalamıştı.

15 Yorum

  1. Sidepod yanları çok garip. Millet içeri sokmaya, altından hava akıtmaya çalışır, bunlar alttan taşırdıkça taşırmış üstü kırpmış.

    Aracın renkleri hoş gibi (laci seven biri olarak mükemmel diyemiyorum bile) ama şekil şemal, Halo vs berbat.

  2. Bu adamlar renk düzenini değiştireceklerini açıklamışlar mıydı. Bir şey değişecekse eğer tanıtım öğesi olarak her yerde açıklamalar boy gösterir çünkü. Açıklama yoksa renk düzeni de geçici olabilir. Araç tanıtımı ve test günleri için…

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]