Jos Verstappen: Vettel herkesin önünden çekilmesine alışık

4

Jos Verstappen, Japonya GP’de oğlu Max Verstappen ve şampiyon adayı Sebastian Vettel arasında olan temas hakkında konuştu.

Oğlunun bir çok yarışta eleştirilmesine rağmen Jos Verstappen, 21 yaşındaki pilottan memnun görünüyor.

“Bence 200’le girmeniz gereken bir viraja 270-280 km/saat hızla yaklaşıyorsanız fren yapmanız için çok fazla zamanınız olmaz. Bence o atağı yapmak için doğru yer değildi.”

“Vettel herkesin önünden çekilmesine alışmış. Ferrari motoruna sahip olan sürücülerde kesinlikle durum bu. Yarışta bunu görebiliyorsunuz. Sebastian Max’i geçmenin ne kadar zor olduğunu biliyor ve bence orada biraz fazla iyimserdi.”

Vettel orada kesinlikle bir boşluk olduğunu söylerken, Verstappen ile özel konuşmak istediğini söylemişti. Baba Verstappen bunu doğru buluyor.

“Umarım yapar, Max’in de söyleyeceği sözler olabilir. Her şeyi sosyal medyayla söylemekten daha iyi bir yol olur.”

Jos, oğlunun gelişimi hakkında da konuştu.

“Yıl içinde nasıl ilerleme gösterdiğini görebiliyorsunuz. Monako’dan sonra bazı iyi adımlar attı. Bence şimdi yarışlarda biraz daha fazla düşünüyor.”

“Bunu yapmasını istedim mi, Evet, pek çok kez. Her şeyi tartışırız ve o da dinler, çünkü her zaman benim sözümü de dinleyeceği konusunda anlaştık. Ne isterse onu yapıyor.”

4 Yorum

  1. Çocuk çok hızlı, pek hata da yapmıyor açıkçası.Mental yönden çok güçlü.Özgüveni çok yüksek.Fakat eksik yönü hala hatalar yapması ve bunları değiştirmek için çaba göstermemesi.Yarışma kültürü yeni nesilde biraz eksik.Rakibe saygı duymuyorlar.

    En büyük mücadeleler de bile birbırıne saygı gösteren şampiyonlar gördük.Verste bu eksik.Bu da olgunlukla alakalı.Fakat olgunluğun yaşla alakası yok tamamen karakterle alakalı.Olgunlaşacak kadar vakit geçirdi F1 de.ileride kaybederse bu yönünden dolayı kaybedecek.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]