Jardine: Ocon 2020’de Bottas’ın yerini alacak

0

Formula 1 uzmanı Tony Jardine, Mercedes’in 2019 sonunda Valtteri Bottas’a olan sabrının taşacağını ve yerine Esteban Ocon’u getireceğini düşünüyor.

Geçmişte Goodyear, Brabham, McLaren ve Lotus’ta çalışmış deneyimli biri olan Jardine, Ocon’un Mercedes’e geçmek için büyük bir şansa sahip olduğunu söyledi.

“Mercedes’in harika genç sürücüleri var. Orada Esteban Ocon oturuyor, diğer takımlar yüzünden, Mercedes bağlantısından dolayı dışarıda kaldı ve bu yüzden önümüzdeki yıl yarışamıyor.”

“Ancak bana göre Bottas büyük hayal kırıklığı oldu. Onun 2019’dan sonra Mercedes’te kalabileceğini düşünmüyorum. İyi iş yapamadı. O çok zarif, çok hızlı, özellikle Sochi’de çok, çok hızlı.”

“Ancak şimdi çıkıp ‘2019’da savaşmalı ve daha agresif olmalıyım’ diyor. Bana göre artık çok geç.”

Jardine Bottas’ın Arctic Lapland Rallisi’ne katılmasından da bahsetti.

“Onun profilini yüksek tutmaya çalışması ilginçti, çünkü Arctic Lapland Rallisi’nde yarışacağını açıkladı, ki orası büyük bir kar ve buz rallisi.”

“Büyük bir macera. Mika Hakkinen bunu yaptı. Kimi Raikkonen bunu yaptı. Yönetimlerinden kendilerine söylenen şey ilginç: ‘Gelişebilirsin, bu sadece senin profilin için değil, buzda ve karda yarışırken yeteneklerini de geliştirebilirsin.'”

“Çünkü araç her zaman dans eder. Gidip donmuş göllerde ve diğer yerlerde antrenman yapıyorlar. Bu araç kontrolü için harika bir şey.”

“Çoğu bunu yaptı. Carlos Sainz Jr, elbette babası bunu yapmasını söyledi, çünkü o eski bir ralli şampiyonu. Yeteneklerini orada geliştirdi.”

“Bottas 2019’da oyununu yükseltmeye adanmış durumda. Ancak bence 2020’de yerini Ocon alacak.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]