James Allison Ferrari’den ayrıldı!

16

Ferrari teknik patronu James Allison takım ile yollarını resmi olarak ayırdı. Son zamanlarda Allison’ın takımdaki geleceği hakkındaki söylentiler artmaya başlamıştı.

Kötü sezon başlangıcının ardından Allison’ın Ferrari’deki yeri hakkında söylentiler başlamıştı, ancak Ferrari bunların sadece bir söylenti olduğu konusunda ısrarcıydı.

Bugün 2017’nin sonuna kadar sözleşmesi bulunan Allison’ın takımdan ayrılacağı resmen duyuruldu. Yapılan açıklamada Allison ve takımın anlaşmayı erken bitirme konusunda karşılıklı anlaştığı belirtildi.

Takım patronu Maurizio Arrivabene:

“Takım olarak, birlikte geçirdiğimiz dönemde James’in gösterdiği adanmışlık ve fedakarlıklara teşekkür ediyoruz ve ona hayatında huzur ve başarılar diliyoruz.”

James Allison: “Ferrari’de geçirdiğim yıllar boyunca iki farklı dönemde iki farklı konumda bulundum. Takımı ve insanları tanıdım ve ekibin parçası olan herkesin değerini görme fırsatım oldu. Paylaştığımız profesyonel ve insani olsun tüm deneyimler için hepsine teşekkür etmek istiyorum.”

Ferrari’de, Allison’dan boşalan teknik patronluk pozisyonuna daha önce takımın motor departmanında çalışmış olan Mattia Binotto getirilecek.

Ferrari’ye 1995 yılında katılan Binotto’nun asıl görevi test motoru mühendisliğiydi. 1997-2003 arasında yarış ekibinde benzer bir görevde bulundu.

Yarış motoru mühendisi ve şef mühendis olarak çalıştıktan sonra 2009 yılında motor ve KERS departmanının başına getirildi. Binotto 2014’ün sonunda ise güç ünitesi operasyon şefliği pozisyonuna terfi etti.

16 Yorum

  1. önemli bir kayıp. fakat çok da büyütmemek gerek. aracı tek bir kişi ortaya çıkarmıyor. elbet bu açığı kapatabilecek bir kapasiteye sahip ferrari. asıl önemli olan yeni kurallar ile masa başında kimin ön plana çıkarılacağı olayıdır.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]