İtalyan basını net konuştu: Ferrari krizde!

1

Resmi, Ferrari krizde! İtalyan basını takımın İspanya GP’deki kötü performansının ardından takımda resmi kriz ilan etti.

Kırmızılar Barselona’da polden 0.8 saniye geride kalırken, yarışta da henüz 18. turda yarış lideri Lewis Hamilton’ın 20 saniye arkasına düşmüşlerdi. Güvenlik aracının girmemesi halinde daha da açılabilecek fark yetmezmiş gibi, yarışı bir Red Bull-Honda’nın gerisinde tamamladılar.

İtalyan editörler takımın bulunduğu nokta hakkında sert yazdılar.

Corriere Della Sera’ya yazan Daniele Sparisci: “Kırmızı krizi derinleşti ve Barselona’da tüm ağırlığıyla patladı. Avrupa’ya dönüş dönüm noktası olabilirdi, tam aksine sezonun en kötü anı oluverdi.”

Corriere Dello Sport başlığına “Ferrari Krizi” yazarken ekledi: “İspanya’da Mercedes tamamen baskındı, beş yarışta peş peşe beşinci dublelerini almayı başardılar. Ferrari bir diğer nakavt şoku yaşadı. Şampiyonluk Maranello’nun ellerinden kayıyor.”

Formula Passion: “Barselona’ya getirilen pek çok yeni güncellemeye rağmen, Ferrari podyumun üçüncü basamağına bile çıkamadı.”

Ferrari’ye çok yakın olan Leo Turrini ise en uygun soruları soran isim oldu: “Bu akşam Binotto kime hesap verecek? Kendine mi? Elkann’a? Camilleri’ye? Peki, Camilleri kim? Gerçek şu ki… kimse yok. Bunu düşünecek olursak, her şeyin yanlış olduğunu anlayabiliriz.”

1 YORUM

  1. Bu akşam Binotto kime hesap verecek? Kendine mi? Elkann’a? Camilleri’ye? Peki, Camilleri kim? Gerçek şu ki… kimse yok. Bunu düşünecek olursak, her şeyin yanlış olduğunu anlayabiliriz.

    Iste bu tamamen doğru.Başkan topu Binotto’ya atıyor, Ceo zaten herşeyden habersiz ortalıkta dolaşıyor.Ferrari başsız kaldı, Binotto bir lider değil bu kadar basit.Adam mühendis, bir mühendise hangi takım, takımı emanet etmiş, nasıl adam bunlar gerçekten ınanılmaz.Hangi rakipte mühendis takım patronu var, hepsi yöneticilik alanında üst düzey başarılı kariyeri olan liderler.Toto tam bir politik kurt, Horner ondan daha beter bir siyasetçi.Binotto bunların içinde, hani sınıfta hiçbirşeyden anlamayan inekler olur ya, sadece ders çalışır ıste onlar gibi kalıyor.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]