İtalyan basını Ferrari pilotlarına aptal dedi

3

Ferrari takımı İtalya’da manşetlerde. Sebastian Vettel ve Charles Leclerc Brezilya’da çarpışmalarının ardından İtalyan medyası kazanın ardından aptallık olarak durumu manşetlediler.

Sadece gazete manşetleri değil Televizyon kanalları ve sosyal medya Ferrari pilotlarının yarış dışı kalmasını konuşuyor.

Gazzetta dello Sport

Aptallık

Bunun er ya da geç olacağını beklemeliydik. Vettel ve Leclerc arasında 6 – 7 yarışın sonunda kopukluk var. Monza’da Vettel’in sıralamada yardım etmemesi olayı başlatan durum oldu. Ardından Rusya’da Vettel Leclerc’in geçmesine izin vermedi.

Fakat Ferrari’yi suçlamak doğru değil. Takım kurallar koyabilir. Ancak takımda iki alfa pilotunuzun olması bunların olacağının habercisidir.

Gazzetta dello Sport

Tuttosport

Ferrari’de Facia: Çarpışan Arabalar

Bitime beş tur kala Vettel ve Leclerc kaza yaptı. Bu felaket. Maranello’da geniş bir şekilde bu olay konuşulmalı. İki pilotun bu konuda detaylı bir şekilde konuşacağı bir toplantı yapılması gerekiyor.

Corriere dello Sport

Ferrari patladı

Leclerc ve Vettel mücadelesi maksimum seviyeye ulaştı mı? İki Ferrari pilotu dördüncü sıra için mücadele ederken çarpışıp yarış dışı kaldı. Binotto öfkeli.

Sky Sports Italy

Jacques Villeneuve: “İki Ferrari pilotu inanılmaz bir hata yaptı. Bu gerekli değildi. Üçüncü sırayı alabilme şansları bulunuyordu. Bence ikili birbirine kimin daha iyi olduğunu göstermeye çalıştı.”

“Şimdi Ferrari bir şeyler yapıp karar vermeli. Mücadele etmek için serbesttiler ama bu durumda kendinizi küçük düşürmemelisiniz. Bence iki pilotta hata yaptı. Leclerc biraz fazla agresifti. Vettel onu geçerken kapıyı o şekilde kapatmamalıydı.”

Davide Valsecchi: “İki pilotta hata yaptı, felaket bir hata! Sorumlunun kim olduğu umrumda değil, takımın alacağı puanları kaybettiler. Böyle şeyler olmamalı. Vettel kapıyı kapatmıştı ancak Charles ona biraz daha fazla alan vermeliydi.”

Twitter

İtalyan medyası hatayı iki pilotta ararken Ferrari fanları şüphesiz bir şekilde hatayı Vettel’de buldu.

Twitter’da #vettelout şeklinde hashtagi trendlere girdi. Çoğu kişi durumdan bıkkın ve artık bu kadar yeter diyor. Alman pilotun sezon sonunda takımdan ayrılmasını istiyorlar.

Sebastian Vettel için uzun ve hatalarla dolu bir dönem geride kalıyor. Olayların aklında olduğuna dair şüphe yok. Charles Leclerc ise hızlı ve kendisini daha iyi olarak görüyor. İtalyan fanlar ise olayın ardından tek suçlunun şüphesiz bir şekilde Vettel olduğuna inanıyor.

3 Yorum

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]