Indycar’ı ilginç bulan Maldonado F1’den vazgeçmiyor

0

Eski Williams ve Lotus pilotu Pastor Maldonado Iowa’daki Indycar yarışında bulundu ve öncelikli hedefinin Formula 1 olduğunu söyledi.KVSH Racing’in davetlisi olarak Iowa’daki yarışta bulunan Maldonado bu takım adına sürebileceği iddialarını ise yalanladı.

Maldonado: “Geçmişe kıyasla büyük fark var ancak ilginç görünüyor. Takımlar arasında çok iyi denge var ve bu seyirciler için rekabetçi bir durum.”

“Araçlar ve diğer takımlara çok kolay ulaşulabiliyor. Formula 1’de böyle değil. Bir gün bu seriyi kariyerime katmak çok iyi olabilir.”

“Ancak şu an aşkım Formula 1 ve 15 senedir Avrupa’da üst seviyede yarıştım. Ancak asla ne olacağını bilemezsiniz, çok farklı senaryolara da açığız.”

“Formula 1’e dönmeye çalışıyoruz ancak spor şu an ekonomik açıdan çok zor bir dönemde ve takımlar arasında büyük performans ve bütçe farkları var.”

“İstikrarlı bir şekilde puan kazanma fırsatı verebilecek bir takım arıyorum. Formula 1’de iyi bir yer bulamazsam o zaman etrafa bakacağım ve burada seçeneklerimi değerlendirebilirim.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]