IndyCar 2020’de Red Bull üretimi Aeroscreen’i kullanacak

1

Amerikan IndyCar serisi 2020’de Red Bull Advanced Technologies tarafından geliştirilen bir kokpit güvenlik cihazı kullanmaya başlayacak.

Red Bull yıllar önce Formula 1 için böyle bir sistemi önermiş, ancak tercih Halo için yapılmıştı.

Sistem titanyumdan yapılan bir çerçeveye oturtulmuş balistik bir şeffaf malzemeden oluşuyor. Cihazın yük kapasitesinin 150 kN, yani Halo’ya denk olacağı belirtiliyor.

Polikarbonat camda yansıma önleyici kaplama ve buğu önleyici ısıtıcı bileşeni yer alacak.

Red Bull takım patronu Christian Horner sistemi açıkladı.

“2016’da ilk prototipler geliştirilip tanıtıldığında, Aeroscreen’in kokpit alanına yönelen karşı çarpmalara karşı güvenliği artırdığı açıktı.”

“IndyCar ile olan yeni birliktelik, Red Bull Advanced Technologies’te bize bu potansiyeli daha da ileriye taşıma imkanı tanıyor ve Amerikan tek koltuklu araçlarda ciddi yaralanmaların önüne geçilmesine yardımcı olacak.”

“Önümüzdeki aylarda Aeroscreen’i mükemmelleştirebilmek adına IndyCar ve sürücüleri ile yakından çalışıyor olacağız ve sonuçlarını 2020’de araçlarda görmek için sabırsızlanıyoruz.”

1 YORUM

  1. Hep söylediğim şeydi, Halo işe yarıyor, ama çirkin. Halo’yu tutarak çevresine Shield midir, Aeroscreen midir o camı koyduğunuzda harika görünür ve fonksiyonu da olur diyordum.

    En iyi ve estetik çözümler yine RBR’den çıkıyor. X2010/14’ü tasarlayanlar bu adamlar sonuçta.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]