Hülkenberg Renault’un büyük başarısını takdir etti

7

Renault’dan Hülkenberg Britanya’da altıncı olarak “İyi bir iş” çıkarttıklarını belirtti.

Beşinci sıradan kalkan Alman pilot Ocon’a start sonrasında geçilmiş. Fakat Stowe’a gelmeden yaptığı atakla yerini geri almıştı.

Önce Bottas’a geçilen Nico sonlara doğru egzoz bölümünde bir sızıntıdan dolayı temposunu düşürdü. Ricciardo’da fırsattan istifade ederek Nico’yu geçerek harika bir yarış çıkarttı.

“Sonuçtan oldukça mutluyuz, altıncılık takım için büyük bir başarı”

“Sıralamalarda iyi tur atabilecek bir tempomuz vardı ve bunu yarışa aktardık. Tempo olarak iyi bir yarış geçirdik. Özellike Force India’ların önünde olmamız çok önemli ve pozitifti”

“Sonlara doğru güç kaybettik. Özellikle düzlüklerde, buda Daniel’in geçmesine yardımcı oldu. Sonra Seb sorun yaşadı ve kaybettiğimiz sırayı geri aldık”

“Sonuç olarak iyi bir gündü. Güncellemeler çok iyi çalıştı. Aracı zorladım ve takıma teşekkür etmek istiyorum”

Hülkenberg bu sonuçla beraber sürücüler klasmanında 10. sıraya yükselmiş oldu. Alının sonuçla birlikte Renault Silverstone’dan puan alamayan Haas’a yaklaşmış oldu.

7 Yorum

  1. Motor güncellemesi olmadan Renault gerçekten iyi bir iş çıkartmış. Hülkenberg’e yarışta da dikkat etmiştim özellikle. Force India’ların pençesinden kolay kurtuldu. Yapabileceği maksimum belliydi. Ama aldığı sonuç gerçekten takdir edilecek durumda.

    Dipnot: Dün Sky’da yarışı dinlerken Croftie Hülkenberg’in 2010’dan beri her yarışı tamamladığını ve hiç tur yemediğini belirtti. Buranın başarılı isimlerinden birisi daha.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]